Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Smekám.
Kurna, to musi byt porna.
Takže zas až tak moc jablka vs hrušky to není. Protože v ostrém provozu to není tak ani tak. Ale je pravda, že CESNET nedokázal 7 tis. km, ale vzdálenější trasou jen asi 400.
Tak to je dneska uz taky prekonany...
France used 155 lasers, each operating at a different frequency and carrying 100 GigabitsTudíž předpokládám, že se jedná o multi mode přenos. Tedy opravdu jedno vlákno, více vlnových délek.
Heh, to musí být docela prdel vymyslet 155 různých laserů (předpokládám, že když pracují každý na jiné vlnové délce, tak musí každý mít jiné aktivní prostředí, ne?)..
Celkem by mne zajímaly technické detaily , z čeho to posílali ? jak to celé generovali ?
to je pomalu jako za starých časů .. poručíme větru dešti .... Jako ano smekám , dnes v 22:00 uložím DVD a v 22:01 to bude mít někdo na disku.... pak tam vleze nějaký poskytovatel s FUP a je vymalováno .... :) :) zase dalších 30 dnů přenos 8MB.
Hadam, ze to tam na jedne strane sypali nejakym generatorem nahodnym cisel a na druhe strane byl jenom nejaky HW kontrolni soucet.
Tiskni
Sdílej: