Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
ll
nebo la
:)fsck.vfat
napsal mkfs.vfat
. Krásně jsem si tak uklidil. Nebylo by něco i pro mě?
alias exot="id"?
Jo, takhle mam uz alias na emasc, problem je ze pri psani tohoto se mi obcas povedou zajimave obskurdnosti.
Dalsi problemy mam kdyz pisu downloaf (ale jen na jedne klavesnici, na jinych ne) a celkem casto pisu shit misto this.
Doufam, ze nebude tento prispevek oznacen jako vulgarni :)
celkem casto pisu shit misto this.Hh, to je dobrý, to se mi tedy ještě nestalo =)
celkem casto pisu shit misto this.To mi pripomina ten vtip o chlapovi, kterej sedi zkrousenej v hospode a kdyz se ho ptaj proc, tak odpovi, ze se bude rozvadet protoze se prerek. U snidane prej misto "Milacku, podala bys mi prosimte maslo?" rekl "Ty kravo zasrana, zkurvilas mi celej zivot".
ls.bat
s obsahem třeba dir %1
. :)
select *
. Pak se většinou zarazím, neb žádné tabulky unix schéma neznám select * from SYS.DBA_TABLES where UPPER(OWNER) = 'UNIX';
. Ale to mi stejně nepomůže. Obsah adresáře mi to nevylistuje select * from dirs where dirs.parent = `pwd`;
Hmmm. ale to nie je splnena ktorasi normalna forma, tak znova:
select * from dirs, dirs as p where dirs.parent = p.id and p.name = `pwd`;
Neni, ale o to nejde. Vacsina suborov v /etc alebo /proc spolu nesuvisi, takze sa nedaju tie data rozumne joinovat.Jdou rozumně joinovat všechny, která spolu souvisí. U těch ostatních to nemá smysl.
Jsou i takoví, kteří chtějí napsat do diskuse něco k tématu, a* místo toho napíšou něco úplně jiného.
* zde je spojka "a" ve významu "ale", takže se před ní píše čárka.Jj, dík za tip Už ji taky mam v provozu
/usr/games/
, které root nemá v $PATH
, takže je potřeba to spouštět pod normálním uživatelem.
crontab -r
namísto crontab -e
:)
sl -Fla
:)
pr
místo cat
– taky to funguje, ale trochu jinak.
Tiskni
Sdílej: