Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
To ano, pravda je součástí universa. Nejen mně, ale i tobě (a nám podobným) jde negování obstojně taky. Stačí se podívat na Linuxexpres a článek třeba o Shotcutu.
Každopádně jsem chtěl už včera napsat, že si cením toho, že jednou za půl roku, nebo za jak dlouho, posíláš Vítu Pelčákovi nějaký překlad. Už nevím, co to bylo, ale myslím, že nějaká hra v kde-games? Taky vím, že je to pro tebe časově náročné - ten překlad, ale tím, že si to dovedeš sám ocenit, dokážeš vytrvat. Jen tak dál. /Palec nahoru.
A nechtejte po mne, abych to prekladal do cestiny, to by byly patvary.
Copak patvary, ale ta kreativita! Hinting jako instruování písma, to bys nevymyslel...
Inspirací byl tento vysvětlující text: http://www.microsoft.com/typography/TrueTypeHintingWhat.mspx
What is Hinting?
At its most basic level hinting (or, more accurately, instructing) a font is a method of defining exactly which pixels are turned on in order to create the best possible character bitmap shape at small sizes and low resolutions. Since it is a glyph's outline that determines which pixels will constitute a character bitmap at a given size, it is often necessary to modify the outline to create a good bitmap image; in effect modifying the outline until the desired combination of pixels is turned on. A hint is a mathematical instruction added to the font to distort a character's outline at particular sizes. Technically, hints result in operations which modify a contours' scaled control point co-ordinates before the outline is scan converted. In TrueType a combination of these hints, and the resulting distortions, affords a very fine degree of control over the bitmap shape produced.
(...)
Myslím, že David se rád, jak píšeš hašteří. Má prostě jako celá generace formovaný charakter tak, v čem poslední desetiletku rosteme. Napsat něco s pomocí klávesnice ale není úplně to samé, jako totéž dělat ve skutečném životě - venku na ulici.
Myslím, že mimo židli u stolu s počítačem se chovají lidé uměřeněji. Je to dáno zhruba rámcem. "Dobrý den pane. Rád vás vidím, pane. Ano, pane. Ano, pane." A stejně tak se chovám já: "Dobrý den pane. Rád vás vidím, pane. Ano."
Tiskni
Sdílej: