V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Aké porty alebo na čo konkrétne útočili.
Sú to nejaké sofistikované útoky alebo obyčajne ?
Osobne bych tipoval spis konkurenci.Konkurenci koho?
Pokud teda dany serverhosting verejne neprohlasuje podporu ACTA, cenzuru na internetu apod. pak bys mohl mit pravdu.Vidíš. A právě proto považuju Anonymous za tlupu puberťáků. Ze začátku to mělo nějaký smysl jako taková demonstrace, ale pak už útočili na každého, kdo má jiný názor. I kdyby serverhosting veřejně podporoval ACTA, komunisty a cikány, tak to nevidím jako obhajitelný důvod pro útok.
Už hosting dal ban na tie IP, ktoré spôsobujú útok ?
NIe je obmedzené posielanie ICMP správ o nedostupnosti ?
Útoky však častěji bývají cíleny na jiné (slabší) cíle za routeremTo by ale nebylo nazváno útokem na síť, ne? I když je možné, že to je Lubošova formulace a někde cestou od techniků hostingu došlo ke zkreslení.
Dost často jsou ale zdrojů spíše jednotky až desítky a to už se dá.Tomu se říká DDoS? Já tedy DoS/DDoS rozlišuju podle toho, zda jde o neidentifikovatelné množství zdrojů (DDoS), nebo zda množství zdrojů je omezené a dají se identifikovat (včetně případného přibývání útočících zdrojů) – pak je to „jen“ DoS.
Utok probuha v UDP paketech na ruzne cilove adresy a porty subnetu ve kterem je mimo jine i abclinuxu.cz. Prubezne blokujeme hlavni zdroje DDoS utoku
Tomu se říká DDoS? ..Každý tomu říká jinak a teoreticky, pokud je již cílů více než jeden.. Ale v zásadě souhlasím s tebou.
Kdyby se jednalo o opravdu distribuovaný ddos z tísíců zrdojů po celém světě, odfiltrujeme ho těžko
Když útok ucpe hraniční linku provozovatele, tak se to řeší vypropagováním prefixu z jiných autonomních systémů, tak aby se provoz rozdělil podle lokalit, tam se packety přefiltrují a co lze považovat za regulérní požadavky, se přepošle domů tunelem.
Tiskni
Sdílej: