Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Rubian, Ruse, Rundriva ...
A nejlepší featura tohoto systému bude, že bude chránit před extremisty a dětským pornem. Ha ha, chytrý rusáci, chytrý... Jako severokorejci
A nejlepší featura tohoto systému bude, že bude chránit před extremisty a dětským pornem.Nikoliv, na to už má patent USA.
CZOS ..... dovedete si predstavit co by to bylo za bastl ?
Dovedete si predstavit ten tunel (financni) mezi statem a firmou jez by jej vyvijela ?
Datove schranky nechapu vubec a neni mi jasne proc to nemohlo byt udelane jako v bankovnictvi.
Bankovnictvi v prohlizeci vyuzivaji vsechny svetove banky vcetne nasich a neni treba niceho nez internetovho prohlizece. Nevidim duvod proc by takova vesnice jako CR potrebovala cosi takoveho.
CZOS ..... dovedete si predstavit co by to bylo za bastl ?
Nedovedu . Ne, teď vážně, pro úřady státní správy toho děláme nemálo a bastl to (snad) není.
Dovedete si predstavit ten tunel (financni) mezi statem a firmou jez by jej vyvijela ?
Datove schranky nechapu vubec a neni mi jasne proc to nemohlo byt udelane jako v bankovnictvi.
Datové schránky vymyslel politik pro podporu své politické kariéry. Je to bastl nad bastl, to je jasné. My děláme aplikace pro úřady, které vědí na co to mají a co jim to má řešit. Tedy mají již nějakou agendu a tu chtějí elektronizovat a nebo mají novou agendu a na míru zákonu a potřebám se pak napíše app. To pak nejsou vůbec špatné aplikace, protože rostou zespodu.
windows, protože bez nich se normálně podnikat nedáAsi záleží na tom, v jakém oboru podnikáš…
Neudělali by náhodou lépe, kdyby si místo nějakého vlastního nicmocdistra prostě zaplatili podporu rozumnějšího systému? RedHat, Novell, Canonical — je přece spousta možností. Nebýt podvodů při státních zakázkách, které je darují zdarma Microsoftu, mohly by tyto firmy klidně dodávat software pro státní správu i u nás.
Mimochodem, v Rusku o „národním“ operačním systému mluvili i před třemi lety. Pokud vím, hovno z toho.
To hlavní... proč?
A kolikrát by vaše verze byla dražší? 100x? 1000x? A jaké je riziko že někdo udělá to co jste říkal? Jaké je riziko že si toho nikdo nevšimne? Jaké je riziko že se ten škodlivý kód dostane do vládních (či jinak důležitých) počítačů a ne jen do uživatelských stanic běžných rusů?
Myslím že ušetřené peníze určitě zhodnotí mnohem lépe.
který má být z 90 % založen na LinuxuTo jako, že tam bude jen 90 % Linuxu (jádra)?
Tiskni
Sdílej: