V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vzhledem k tomu, že celá unie je prolezlá agenty GRU (čti KGB), tak se brzy dočkáme. Jediná možnost obrany je použít siderické kyvadélko a s jeho pomocí všechny ty grázly odhalit před veřejností. Práci s kyvadélkem se naučí každý za relativně krátkou dobu a jedná se o ultimátní zbraň v boji se zlou mocí.
Chcete vědět víc?
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=3xRKelqpG5s#!
Vždyť i u nás byly donedávna čtyři zpravodajské služby, nejen známá BISka.Nebyly náhodou (a stále jsou) 3? BIS - vnitřní civilní bezpečnost, VZ - vojenské zpravodajství (vnější i vnitřní) a ÚZSI - vnější civilní bezpečnost.
POLITIKA: NÁŠ ČAS PŘICHÁZÍ! NASTÁVÁ ČAS RYTÍŘŮ JEDY, DUCHOVNÍCH MISTRŮ SVĚTELNÉHO MEČE! Buďme v tomto věčném boji světla s temnotou - v boji vedeném všemi prostředky - každý svým vlastním duchovním mistrem, vojevůdcem, armádou, zpravodajskou službou, mečem i štítem: Psychotronické útočné a obranné zbraně v naší každodenní politické praxi a jak je můžeme ve vyšším boji Dobra se Zlem nejlépe používat!Ok, tak už jsem to našel :D
vždycky se totiž najdou ISP, kteří cenzurovat nebudoucož je ovšem uživateli typicky platné jak mrtvému zimník - najdi mi třebas mobilního operátora, který necenzuruje, já na seznamu vidím všechny tři, co v ČR působí ...
V Kanadě ani Norsku žádný oficiální státní blacklist nemají.To jsem netvrdil.
mají dobrovolný blacklistTa dobrovolnost je teoreticka, jak v Kanade, tak v UK oficialni mista rekli - bud to budete blokovat "dobrovolne", nebo vas donutime zakonem, vyberte si a v UK ta povinnost dana zakonem je stale ve vzduchu. Nekdy je strategie by default blokujem a pokud se vam to nelibi, zavojte nam a my vas dame do sve databaze lidi, kteri blokovani nebudou (musite treba prokazat, ze jste 18+ ci ze nemate doma deti mladsi X let etc. - a stejne na vas pak koukaji jako na pedofila). Ono dobrovolne blokovani je celkem bezne i v hotelich, jsem pomerne casto v Irsku a tam mi z peti hotelu, kde si bookuji room blokuji ctyri a jeste to uvadi jako sluzbu zakaznikovi.
Povinná státní cenzura je _vždy_ nesrovnatelně horší než situace, kdy jen dobrovolně cenzurují některé subjekty na trhuVestinou se jedna o v blokaci stranek s detskym pornem a podobne, s tim nemam zadny problem, i kdyz je to boj s vetrnymi mlyny. Zmineny clanek to umele posouva do oblasti politiky. Naopak to, ze se jedna o verejny a centralizovany list vidim spise jako vyhodu - vite na cem jste.
vždycky se totiž najdou ISP, kteří cenzurovat nebudouNemusite je mit v praxi k dispozici - viz u mne - Brighton a vsichni rozumni poskytovatele v nejake mire blokuji a je tezke dohledat na zaklade jakych kriterii. Znovu, centralni list a jasna pravidla bych jedine uvital.
a měly by být zákony tomuto jednání zamezujícOtazka zni proc. Oni poskytuji sluzbu na zaklade obchodni smluvy a v podminkach vetsinou jasne uvadeji, ze mohou blokovat obsah, ktery povazuji za v rozporu se zakonem ci obecnymi pravidly slusneho chovani.
perzekuovat lidi na základě toho, že si zobrazíTo je namireno na providery.
neveřejný totalitní cenzura (když je neveřejný, jak víme, že není blokována opozice?).Tohle je samozrejme risk. V realu je situace v Rusku podobna binci, jaky v je v CR, takze to riziko vyjde nastejno.
Tiskni
Sdílej: