V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Pokud si přejete spuštění jabber serveru na abclinuxu.cz, přidejte svůj hlas k bugu číslo 879. Registrace v Bugzille je nutná. Více v blogu Leoše Literáka.
Tiskni
Sdílej:
No až do teď se o tomhle bugu Leoš Literák zmínil jen v diskuzi pod jedním jeho blogem...Původně to zmínil v diskuzi pod zprávičkou root spustil vlastní jabber server, ale ta už nebyla na hlavní stránce. Pak ještě v diskuzi pod jedním blogem a v dalším blogu. To zase není tak málo...
conf.jabber.org
.
Neprotirecis si? o jabber zájem mám a Svůj účet mám jinde (gmail) a nehodlám měnit Kdyz nehodlas menit, proc mas zajem o jabber na abicku?Já mám primární účet na jabber.cz a taky jsem hlasoval PRO. Klasický chat by pro mě moc zajímavý nebyl, ale ty nabalené fičůrky typu "upozornění na nové příspěvky" nebo MUC už ano.
podružné věci jako Jabber transport upozorňující na nové příspěvky v diskuzích by byly opradu _velmi_ užitečné.Tohle bych nepovažoval za podružné věci. Jabber serverů, kde mohou mít lidé uživatelské účty, je hromada. Kdo chce komunikovat přes jabber, problém se získáním účtu by mít neměl. Ale tyhle funkce, které mohou být přímo vázány na obsah abclinuxu, by byly prima. Mluvili jsme také o speciálním transportu, který by v reakci na odeslání řetězce vracel výsledky vyhledávání z abc.
A RSS vás upozorní na reakci na váš příspěvěk?Uvítal bych samostatný kanál pro každou diskusi - jako to mám třeba na svých webech. To mi přijde užitečnější než upozorňování přes Jabber.
... spolecny login s abickemto je velmi rozumné; na druhou stranu ale škoda idček některých "mrtvých duší" ...
Start:
Software Bugzilla používá pro správu požadavku systém Bugzilla. Požadavky na možnost hlasování bez registrace jsou tam již zadány, např. 349317 nebo 158910. Můžete pro ně hlasovat. Proto se ovšem budete muset zaregistrovat. Pokud se nechcete zacyklit, goto Rozuzlení
. Jinak – pokud se vám nutnost registrace v Bugzille nelíbí, goto Start
.
Rozuzlení:
Máte to marné, oba požadavky v bugzillí bugzille jsou označeny jako WONTFIX
.
A jestli jim nedošlo místo na zásobníku, tak hlasují dodnes. goto End
End:
A ak sa vyžaduje spätná väzba, tak sa to dá elegantne vyriešiť aj bez registrácie. Jednoducho sa nastaví cookie a pri ďalšej návšteve sa návštevníkovi zobrazí správa, na ktorú bude môcť reagovať.Promiň mi mé rýpnutí, ale řešení hlasování pomocí cookie se používá na vtipné ankety à la "které tlačítko myši mám radši". Pokud to někdo chce použít na seriózní účel, tak je to člověk, který vůbec neví, co dělá (dlouho jsem hledal nějakou milou formulaci).
... jeji jediny uzitek je to, ze ma jednotnou metodiku a pomoci ni lze srovnavat jednotlive portaly.Stále to není jasné?
budeme o splneni vazne uvazovatTo jsem zvědav, jak si to splnění překontrolujete