Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Jo, vím, je to o každém, chápu. Ale není to jen o prostředí, když si totiž vezmu aplikace, tak úroveň nativních aplikací pro KDE je většinou o třídu vyšší, než pro Gnome. (Amarok, K3b, Krusader ...). Prostě z mého osobního pohledu mi přijde KDE jako prostředí s budoucností. Jsem napjat, jak uspěje KDE 4.1.Az budes Linux instalovat pro firemni prostredi, tak zrovna uroven techto vyjmenovanych aplikaci ti bude naprosto "ukradena" - a to je oblast, kde zase podle meho nazoru je Gnome mnohem vhodnejsi nez KDE. Takze z meho osobniho pohledu mi prijde Gnome jako prostredi s budoucnosti.
Aha, takže tvrdíte, že ideálním prostředím pro firemní nasazení je těžkopádný nekonzistentní slepenec Gnome, Firefoxu, Evolutionu (Thunderbirdu) a Openoffice?Idealni prostredi pro firemni nasazeni je urcite Alfa KDE 4
(A pisatel výše asi myslel např. možnosti GConfu.)Ano, to je jedna z prednosti
Kde4 je soucasti nejake stabilni verze velke distribuce?Ne, protoze zadna velka distribuce od vydani KDE 4 jeste nevysla. (datum vydani vetsinou brezen,duben). Navic vyvojari velkych distribuci nepovazuji KDE 4 zrale pro bezne pouziti, na rozdil od vyvojaru KDE. Ano, tu pohadku o vydani nestabilne stabilni rady KDE 4.0 znam.
**Professional-looking** bootloader Ubuntu's bootloader is a stark black and white screen, filled with confusing options. It gives newbies a moment of indecision, as they try to figure out if they are supposed to choose something, and wonder why there are three or four Ubuntus listed. Then the timer finishes counting down (starting from 10), and the newb begins to feel like he's getting in over his head as his PC boots into Ubuntu.Připadá mi, že zaměňují slovo "profesionální" za "blbuvzdorné". Asi jako kdyby kango mělo vypadat spíše jako vibrátor. (profesionálněji) Což mi nedává smysl.
Tiskni
Sdílej: