Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
<a:pPr algn="r"/>
je skutečná lahůdka Jaké? Třeba to že nedefinuje vzorce? To sice je nedostatek, ale lepší mít něco nedefinováno (a udělat to pořádně v nové vylepšené verzi specifikace), než to mít definováno prasácky a tak že se nedá na tu definice spoléhat (případ OOXML).To mi není nějak jasné. V ODF nejsou vzorce? K čemu je potom oomath?
ODF se protlačuje virálním marketingem, často také za pomoci fám a pomlouvání konkurence (ať žije Machiavelli!).často za pomoci fám a pomlouváním konkurence? - můžeš toto tvrzení nějak doložit, které seriozní zdroje šíří fámy a pomlouvají? považuješ např. tuto zprávičku za pomlouvání? - je snad něco z toho, o čem mluví, nepravda nebo polopravda?
které seriozní zdroje šíří fámy a pomlouvají?Proč by měly být zrovna "seriozní"?
považuješ např. tuto zprávičku za pomlouvání?Tuto zprávičku ne.
mno, protože "ODF se protlačuje" jsem pochopil coby snahu ze strany lidí na ODF zainteresovaných, podobně jako bych "OOXML se protlačuje" chápal jako snahu Microsoftu ... co si napíše nějaký Franta z Horní Dolní na blogu apod. bych rozhodně k tíži ODF nekladl, podobně jako z toho, že hornodolňácký Franta napíše, že všechny Fordy stojí za hovno a Škodovka je nejdokonalejší auto, lze těžko vyvodit obvinění Volkswagenu z neetičnosti vůči konkurencikteré seriozní zdroje šíří fámy a pomlouvají?Proč by měly být zrovna "seriozní"?
Vše co je např. na NoOOXML.org jsou holá fakta.Když to říkáte, tak vám tedy budu věřit... Přesvědčil jste mě.
Tiskni
Sdílej: