abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2000 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    21.6.2008 14:32 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    Malý krůček pro LSB Package API, velký skok pro linux...
    Grunt avatar 21.6.2008 15:20 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    Že by bylo mé hulákání snad konečně vyslyšeno? No to snad ani není možné. A pak že uřvanci nic nezmůžou.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    21.6.2008 15:27 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    Že by bylo mé hulákání snad konečně vyslyšeno? No to snad ani není možné. A pak že uřvanci nic nezmůžou.
    Pokud se nejmenuješ Denis Washington, tak ne.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    21.6.2008 15:35 Miki
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    Bezvadné. Je fajn, že se v tomhle směru věci začaly alespoň trochu hýbat. Těším se na další podobné zprávy :-).
    21.6.2008 15:59 xindl | skóre: 2 | blog: SALAM_OLEJKUM
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    skrytý komentář Náš administrátor shledal tento komentář závadným.

    Hloupě sprosté

    Zobrazit komentář
    AsciiWolf avatar 21.6.2008 16:40 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    Hm a ještě řekni,že by se na vše dělaly binární instalátory a bylo by to jak ve Windows... :-D
    Grunt avatar 21.6.2008 16:48 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    balíčkovací systémy jsou stejně na vyližprdel
    Proč? Oproti časům kdy si lidé museli vystačit s balíčky se zdrojovými kódy(tar.gz) nebo instalátory na Windows jsou balíkovací systémy založené na repositářích naprostou spásou. Jediný problém je, že jich je víc(což by ani tak nevadilo) a žádný z nich není standard, což se právě tato snaha snaží odstranit.
    takže tahleta snaha je stejně nahovno.
    Pokud nebude přijímutá všemi významnými hráči, tak máš pravdu. Snaha bude v knedli a bude to YAPS, ovšem aby snaha nebyla marná se do toho pustilo právě LSB, které (alespoň doposud) všichni velcí hráči respektují.
    Kdyby se radši všichni distribuce shodly na tom že linux distro bude obsahovat ty a dané stejné věci(bin programy) a rozhodli se ukládat ty věci do stejných míst a vše ostatní co je typiské pro distribuci by si hodily do /opt tak by tím prospěli linuxu obecně daleko víc než tyhlety sračky.
    To potřeba už rozhodovat není, to už jednou rozhodnuto bylo. Problém je jen v tom, že něco třeba nebylo rozhodnuto úplně přesně nebo někteří distributoři jsou víc než standard(nikdo jim za to nedává přes prsty), ale jednotný repositář by právě tyto diference měl sjednotit, takže držme palce ať to vyjde.
    Mno prostě vždicky se hledá problem tam kde není...
    Omyl, toto problém je a doufám, že bude nadobro vyřešen.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    21.6.2008 17:03 Chocolate Bear | blog: Chocolate Bear
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    Náš administrátor shledal tento komentář závadným.

    Prostě Ignor :-(

    Zobrazit komentář
    THIS IS SPARTA!
    Grunt avatar 21.6.2008 17:32 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    Mohl sis přečíst aspoň ten úvod
    To je fakt, to mohl. Ale já osobně věřím, že právě vytvoření takovéhoto standardu je jenom první krom a že jen vytvoření "prostě dalšího nezávislého balíkovacího systému pro ISVs" také není ten poslední. A pokud ano, tak mi holt nezbude nic jiného než se do toho vložit.
    Zbytek tvého vyprávění se mi zdá taky nějak mimo
    A opak netvrdím. Pokud je něco nejasného, klidně se zeptej. Velice rád osvětlím.
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    21.6.2008 17:41 alpha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    :-D
    21.6.2008 18:09 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    Dotazy na dotyčného moderátora:

    1) co je na tom komentáři závadného?

    2) proč byl přesunut do nesouvisejícího blogu?
    Xeelee avatar 21.6.2008 18:27 Xeelee | skóre: 9 | blog: Xeeleeho diagnóza | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    ad1) Taky nechápu.

    ad2) Nebyl přesunutý, ale je tu myslím celý citovaný v Gruntově komentáři.
    Jak by řekl esperantista: „Bonvolu alsendi la pordiston. Laŭŝajne estas rano en mia bideo!“
    Xeelee avatar 21.6.2008 22:22 Xeelee | skóre: 9 | blog: Xeeleeho diagnóza | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    Aha, ty myslíš medvídka :-D
    Jak by řekl esperantista: „Bonvolu alsendi la pordiston. Laŭŝajne estas rano en mia bideo!“
    Luboš Doležel (Doli) avatar 21.6.2008 18:34 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    Nechal ses pěkně napálit ;-) Ten příspěvek není cenzurovaný, on má prostě takový text.
    21.6.2008 18:41 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    Nechal ses pěkně napálit ;-) Ten příspěvek není cenzurovaný, on má prostě takový text.
    Tak tentokrát mě Medvědí Ignorantstvo dostalo. :-D
    22.6.2008 02:46 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    Cenzurované příspěvky by měly být digitálně podepsány! :-D
    extender avatar 22.6.2008 10:03 extender | skóre: 1 | blog: extender
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    No né. Tady asi fakt může dělat administrátora kdejaké lečo s mlíkem na bradě. :-D

    Sadámův komentář byl nejvěcnější z celé diskuze!
    Zed's dead baby, Zed's dead.
    22.6.2008 16:44 bhy | skóre: 36 | blog: bhyblog | brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    vtip? ..:)
    saly avatar 21.6.2008 19:15 saly | skóre: 23 | blog: odi_et_amo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    Super, já LSB hodně fandím, protože ta roztříštěnost a psaní aplikací pro úplně jiné distribuce je opravdu hrozná ... Imho to ale má a bude mít vliv na pomoc rozšíření Linuxu, když bude nějakej standard a pokud vezmu aplikaci psanou "tady na tom linuxu", tak nebude problém to pustit jinde ... (ne, že by to byl extra problém teď, ale čim větší podpora, tim lepší)
    21.6.2008 20:25 newman | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LSB Package API je na světě
    Problem je to predevsim pro distributory binarek (Adobe, nvidia, ...), pro ty, co sestavuji jenom pro jedno distro, balickovac distribuce, nebo pro upstream, to neni problem, protoze pouzije nejaky automaticky buildovaci system a ten problemy a la odklony od LSB nebo GNU FHS vyresi za nej.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.