V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Poté, co se v Německu platí od r. 2007 koncesionářské poplatky i za PC připojené k internetu, rozhodla německá rada pro rádiové vysílání, že od r. 2013 bude zavedena povinnost platit poplatky pro každou domácnost bez ohledu na to, jestli vlastní nějaký příjmač, či nikoliv.
Tiskni
Sdílej:
V Nemecku su socialisti v opoziciiTo nejsou, jsou u vesla. Už dlouho. Spíš jste chtěl napsat: "V Německu jsou SPD, Die Linke a zelení v opozici."
mam fotovoltaiku - sobestacny ostrovni system - neodebiram klasickou elektriku, ani ji neprodavam. Kdybych byl na slovensku, vztahovaly by se na me koncesionarske poplatky? Nejsem pripojen ke klasicke siti el.en. A nebo to nemam nikomu rikat aby se nevymyslel zakon ze to plati i pro napajeni z FV ?Radši to nikomu neříkejte, nebo si koledujete o návštěvu minimálně URNy, přepadového komanda ČEZu, hloubkové inspekce financů a vůbec označení za nepřítele státu, civilizace a lidstva vůbec. Tohle si totiž v "pravicově-neoliberálním volnotržním světě" nemůžete dovolovat, nebýt závislý. Nějaké TV-poplatky by pak byly asi vaše poslední starost.
modprobe sarcasmNo co každej svým tělem vstřebává část energie z vysílačů.
diskuzní pořady s erudovanými hosty
Co jsem měl tu čest vidět diskuse a zprávy z oblastí kterým rozumím, tak bych si o ty erudované hosty neopřel ani kolo. "V CERNu se podařilo vygenerovat napětí o 7 bilionech voltů", "IP protokol je důležitý pro policii" atp. Do tzv odborných diskusí si zvou hlavně mediálně známé tváře, např. pana Krčmáře jako experta na zabezpečení Windows, nikoliv experty.
pořady pro menšiny
Pokud zůstanu u té své tak je to neskutečně trapné, ubohé.
Komerční TV jsou na tom o mnoho hůř, ale ty si alespoň neplatím (no já neplatím ani státní, rozhlasový ani televizní přijímač nemám).
U těch veřejnoprávních TV občas zvednou laťku převzaté pořady o vědě, ale to se raději podívám na YouTube MIT channel, nottingham science apod, tam je to odbornější a často i vtipnější.
Proč byly po před volbami i po volbách bojkotovány některé strany (jiné naopak zviditelňovány)?Čuchám čuchám Bobošíkovou! Zřejmě proto, že není možné uspořádat diskuzi s představiteli všech 25 politických stran ve všech krajích. Tedy nějakých 350 lidí. Tak se vzaly dle průzkumu největší strany - to je stejné jako stěžovat si, že chovatelé skákajících mravenců nemají v televizi žádnou podporu. Ach jo.
diskuzní pořady s erudovanými hosty<joke>Njn pan Jílek je asi drahej
takové věci jako přímé přenosy z olympiády, mistrovství světa v hokeji a fotbale, kde vysílací práva určitě nejsou levná, přenosy různých státních návštěvO tato témata nestojím, a o těchto událostech dokáží informovat i soukromá média. Sportovní přenosy a další věci se navíc vysílají i v zemích, kde žádné státní kanály nemají.
reportáže svých zpravodajů z Číny a USA, diskuzní pořady s erudovanými hosty, zpravodajství 18 hodin denněKdyž vidím, kolik bludů je v reportážích z oborů, kterým jakš-takš rozumím, tak se na ostatní radši nedívám, protože předpokládám, že to tam bude podobné.
Kvalitu vysílání nemohu soudit, neviděl jsem za posledních několik let nic ani na komerčních, ani na "veřejnoprávních" stanicích (tím myslím rádia i TV). Poslouchám sice několik různých internetových rádií, ale ani jedno není tuzemské.
Domnívám se, že poplatky na veřejnoprávní vysílání čehokoliv jsou přežitek a veřejnoprávní média zcela zbytečná.
Vím o tom, že veřejnoprávní média by měla být nezávislá na komerci a proto poskytovat zpravodajství vyvážené. Ale podle toho, co se dočítám, tak to spíš funguje tak, že veřejnoprávní média jsou první na ráně. Snaží se je ovlivnit všichni, zvláště politické strany (jen to s různou mírou úspěchu maskují). I inzerce aktuálně produkují stejně jako média komerční (díky kličce v zákonu). Nechápu tedy smysl.
Naopak, jako cestu vidím kvalitní internetové zpravodajství a z pohledu uživatele kombinaci mnoha zdrojů současně, protože jednomu se nikdy nedá věřit zcela.
Jo a samozřejmě poplatky za TV platím (o to víc mne to sere), protože TV doma mám (analogovou), připojuji k ní různé osmibitové počítače ze své malé sbírky. TV vysílání na ní naladěno ještě nebylo (od nákupu 2 roky), ale zákon bohužel hovoří jasně, přístroj = poplatek. Způsob využití není důležitý.
to ma byt prece zdarma, neb to obcan plati v danichProč si protiřečíš? Tak zdarma, nebo z daní?
Upřímně, multi se zde vždy projevoval jako méně bystrý.Houby s voctem! Méně bystrý jsem tady já.