abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.2.0 v Rustu napsaného frameworku Pingora pro vytváření rychlých, spolehlivých a programovatelných síťových systémů. Společnost Cloudflare jej letos v únoru uvolnila pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    10.5. 19:11 | Nová verze

    Open source RDP (Remote Desktop Protocol) server xrdp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 0.10.0. Z novinek je vypíchnuta podpora GFX (Graphic Pipeline Extension). Nová větev řeší také několik bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    10.5. 04:11 | Nová verze

    Rocky Linux byl vydán v nové stabilní verzi 9.4. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.5. 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Dellu byla odcizena databáze zákazníků (jméno, adresa, seznam zakoupených produktů) [Customer Care, Bleeping Computer].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    9.5. 21:11 | Zajímavý článek

    V lednu byl otevřen editor kódů Zed od autorů editoru Atom a Tree-sitter. Tenkrát běžel pouze na macOS. Byl napevno svázán s Metalem. Situace se ale postupně mění. V aktuálním příspěvku Kdy Zed na Linuxu? na blogu Zedu vývojáři popisují aktuální stav. Blíží se alfa verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 41
    9.5. 14:33 | Pozvánky

    O víkendu 11. a 12. května lze navštívit Maker Faire Prague, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    8.5. 21:55 | Nová verze

    Byl vydán Fedora Asahi Remix 40, tj. linuxová distribuce pro Apple Silicon vycházející z Fedora Linuxu 40.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    8.5. 20:22 | IT novinky

    Představena byla služba Raspberry Pi Connect usnadňující vzdálený grafický přístup k vašim Raspberry Pi z webového prohlížeče. Odkudkoli. Zdarma. Zatím v beta verzi. Detaily v dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    8.5. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.2 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    7.5. 18:55 | IT novinky

    Dnešním dnem lze již také v Česku nakupovat na Google Store (telefony a sluchátka Google Pixel).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Podle hypotézy Mrtvý Internet mj. tvoří většinu online interakcí boti.
     (65%)
     (7%)
     (13%)
     (15%)
    Celkem 169 hlasů
     Komentářů: 11, poslední 10.5. 18:00
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    3.3.2009 20:47 pht | skóre: 48 | blog: pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jaky HW pro domaci databazovy server (PostgreSQL)
    Já nestačím zírat. Vedou se tu megalomanské debaty a zatím se ani jeden neobtěžoval zamyslet nad tím, jaká bude zátěž toho serveru? Když mi tam bude chodit jeden požadavek denně, kterej navíc bude generovanej a zpracovanej skriptem, tak Vám to klidně celé hodím na starou 386.

    Takže předně si udělejte jasno v tom, jakou máte strukturu databáze. Tvoří těch 50 giga čtyři bloby nebo deset miliard záznamů, které se těžko indexují? Co budete typicky od serveru požadovat a v jaké frekvenci a kolik je u Vás přípustná doba na čekání na odpověď? Jaký je výhled na nárůst objemu databáze? Poběží tam ještě něco jiného, případně co?

    Zodpovězení těchto otázek Vám přinejmenším dá odpověď na to, zda připlatit na čtyřjádro místo dvoujádra, nebo zda dokoupit paměť, nebo spíš 10K disky.

    Dále -- ad raid 0 : jste si jistý že chcete nulovou redundanci? Pak nevidím důvod kupovat disky od různých dodavatelů. U raid 0 typicky nebudete potřebovat žádný HW řadič, neboť náročnost raid 0 je mizivá. Totéž platí u R1 a R10, pouze checksumovací raidy 5 a 6 a jejich odvozeniny (R15, atd) potřebují nějaký dedikovaný výkon a v tom případě si prosím kupte opravdu dobrý řadič (jehož cena Vám utne tak třetinu rozpočtu) nebo to nechte na Linuxu, ale započítejte to do úvah o procesoru (pro představu: 500MHz celeron mi na plný výkon dá 20 MB/s čtení a 6 MB/s zápis pro R5). Navíc se přikláním k již řečenému názoru o mrzké kvalitě "integrovaných" řadičů pro R0 a R1.

    Ad paměť: nemusíte si kupovat žádnej tuning zázrak co se týče rychlosti. Dokonce mám dojem, že Vám při plném obsazení základní deska/procesor půjde s rychlostí dolů na 667MHz, což ale bohatě stačí.

    Ad zdroj: vyhazujete peníze, bude Vám bohatě stačit 400-500W. Kolem 2000 seženete modulární variantu s certifikací 80+ (např. OCZ ModX). Kolem 1500 máte to samé bez modulárních konektorů. Za ušetřené peníze můžete koupit třeba tu UPS.

    Ad skříň: Opět zbytečně drahé. Kolem 2000-3000 seženete hodně dobrou a zcela dostačující skříň (např. antec nine hundred). V zásadě můžete jít ale s cenou ještě níž a lehce to dodělat.

    Pokud Vám zbudou prachy, kupte si: neboxovaný chladič na CPU a pořádnou pastu, extra chladič do předku skříně (není-li), prachový filtr do předku skříně (není-li).
    In Ada the typical infinite loop would normally be terminated by detonation.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.