Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Založena: | 30. 8. 2008 |
Členů: | 93 |
Článků: | 1 |
Wiki stránek: | 1 |
Dotazů: | 38 |
Akcí: | 0 |
Čtenost: | 22 % |
Skóre: | 20 |
Už nevím, co dělat. Když nainstaluji Skype z oficiálních stránek, tak mi nejede.
Hlásí to, že je soubor nenalezen:
[thyrst@thyrst ~]$ skype
bash: /usr/bin/skype: No such file or directory
[thyrst@thyrst ~]$ sudo skype
sudo: unable to execute /usr/bin/skype: No such file or directory
[thyrst@thyrst ~]$ ls -l /usr/bin/skype
-rwxr-xr-x 1 root root 26870196 Sep 18 18:52 /usr/bin/skype
[thyrst@thyrst ~]$ /usr/bin/skype
bash: /usr/bin/skype: No such file or directory
Nevíte někdo náhodou, co s tím?
Řešení dotazu:
ldd
, a knihovny, které linkují tyto knihovny, ...):
libICE.so.6 libSM.so.6 libX11.so.6 libXau.so.6 libXdmcp.so.6 libXext.so.6 libXrender.so.1 libXss.so.1 libXv.so.1 libasound.so.2 libc.so.6 libdl.so.2 libexpat.so.1 libfontconfig.so.1 libfreetype.so.6 libgcc_s.so.1 libglib-2.0.so.0 libgobject-2.0.so.0 libgthread-2.0.so.0 libjpeg.so.8 libm.so.6 libpthread.so.0 librt.so.1 libstdc++.so.6 libtiff.so.4 libuuid.so.1 libxcb.so.1 libz.so.1A spuštění mám obalené skriptem, který cestu k těm knihovnám vyexportuje do proměnné prostředí:
LD_LIBRARY_PATH
.
Poslední krok, můj zmiňovaný zádrhel a Vaše hláška soubor nenalezen.
Potřebujete interpreter (runtime linkter pro dynamicky linkované binárky). Informaci z příslušné sekce ELF binárního souboru zjistíte pomocí readelf -p .interp ./skype
-> tedy zde najdete: /lib/ld-linux.so.2
. Ten si také můžete půjčit z 32b distribuce. (To je to, proč narážíte na poněkud nejasnou hlášku soubor nenalezen, neexistující požadovaný interpreter)
Jenomže tento soubor musíte uložit tam, kde ho skype hledá, tedy v /lib/
. A to se mi nelíbí. Zatím jsem nepřišel na řešení. Zkoušel jsem změnit obsah .interp
sekce pomocí patchelf
, ale jediné, čeho jsem dokázal docílit je segfaultující skype. :(
Už jsem to zkoušel potom, co mi z oficiálních stránek nejel, ale teď jsem se na to znovu díval a zjistil jsem, že jsem jen zadal špatný příkaz a Skype se nenainstaloval správně. Když jsem Skype smazal a znovu nainstaloval už jel v pohodě, děkuji.
Tiskni
Sdílej: