Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Typ: | koupě |
Cena: | DOHODOU |
Autor: | smoulinka.vera |
Kontakt: | |
Vloženo: | 19.9.2010 18:10 |
Přečteno: | 2487× |
Tiskni
Sdílej:
treba ubuntu na sony ericssonu nebo stojici kocku se svetelnym mecem
(i když přes qemu by to mělo jít)Vzhledem k rychlosti emulace a dostupné paměti by to možná mohlo do konce roku (ale kterého?) i nabotovat
Ikdyž si myslim že Věra je nějakej hodně chlupatej chlap tady z abíčka s rozdvojenou osobností tak mi nedá to nenapsat...
Přetaktovat to určitě nepůjde, přeinstalovat systém na android sice půjde ale není to dobrý nápad, Windows 7 (64bit) je na tom stroji naprostý nesmysl, je to nemožné.
Windows 7 (64bit) je na tom stroji naprostý nesmysl, je to nemožné.Nemohu souhlasit, Jenda rozchodil ty vidle i na Siemensu s6
chlupatej chlap tady z abíčka s rozdvojenou osobností
Jardík?Windows 7 (64bit)
Což takhle N900 jako tenký klient,
http://thehandheldblog.com/2010/04/04/how-to-overclock-the-nokia-n900/
tady link, kde je psáno, že android je pro N900
http://mobilenet.cz/aktuality/clanek.php?id=d392&android-na-nokii-n900?-konecne-ano-a-bez-problemu-(video)
a paní/slečna nejspíš myslela windows mobile (phone jak je libo) 7, ne windows 7 64bit, to byste taky mohli chápat a taky win phone 7 ještě nevyšel :)
to, co paní/slečna mohla vidět na videu, mohla být jen vzdálená plocha windows 7 a vzhledem k tomu, že neumí používat caps lock, tak si to určitě nějak popletla
Přečetl sis celou diskusi než si začl psát?
Vše co si napsal už tu padlo.
Potreboval bych do Samsungu S5230 naletovat Intel Core i7-980X.
Umel by to nekdo?
kolik das :D
Rad bych to poridil levne.
Musime jeste dohodnout detaily. Co treba chlazeni?
A na napajeni bych si predstavoval nejakou malou elektrocentralu, nebo autobaterku