Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Typ: | koupě |
Cena: | dle dohody |
Autor: | iv0 |
Kontakt: | ivo@zlabek.com nebo 775952235 |
Vloženo: | 30.6.2014 12:47, poslední úprava 30.6.2014 12:48 |
Přečteno: | 535× |
Ahoj,
potřeboval bych naučit jednu konkrétní USB hardwarovou klávesnici s těmito klávesami
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 . / * - + Enter Backspace Tab
(je jenom numerická) specifické chování, podobné telefonním numpadům. Tzn. když zmáčknu třeba klávesu 2 jednou, napíše to "a", stisk klávesy 2 dvakrát napíše "b", třikrát "c", čtyřikrát resp. podržení napíše číslici "2" atd.
Celé to chci používat na rootnutém Androidu 4.0 nebo 4.4, po diskuzi s různými lidmi se mi zdá jako nejjednodušší vytvoření specifické keymapy a k tomu nějaké UDEV pravidlo pro danou klávesnici.
Měl by někdo zájem?
Tiskni
Sdílej:
S podobnou věcí jsem si jen tak pro zábavu hrál před mnoha lety na námi vyvinutém terminálu s s deskou PiMX1. Pokud si pamatuji, chtěl jsem standardní mobilový vstup na klávesnici jinak používané pouze pro vstup čísel. Našel jsem nějaký prográmek thumb2keys a přepsal ho pro naší desku. Základem je využití input event 2 sybsystému jádra a možnosti climovat device z user-space, číst pak všecny události daemonem, provést stavový překlad a vytvořit syntetický device, který pak slouží jako vstup všem ostatním běžícím aplikacím/prostředím. Chodilo to tenkrát pěkně. Zdroják jsem někde vyhrabal z historických záloh a je zde:
http://cmp.felk.cvut.cz/~pisa/linux/thumb2keys.tar.gzMohu ho dát i na GitHub, kdyby to mělo smysl. Čas na support ale nemám/kdyby to opravdu někdo chtěl profi, tak ano, ale bylo by to za firemní ceny a i když je to maličké, tak jen otevření projektu a testování stojí hodně. Alternativa je, pokud by se toho chtěl ujmout student v rámci nějaké práce u nás ve škole, tak pak mohu poskytnout konzultace a znova to nastudovat. Jinak je to ode mě tak, že budu rád za případné info o vyžití, novější verzi, ale jinak nic.
Udělat si vlastní klávesnici (USB device) i takovým mrzákem jako je AVR není až tak problém.
Evidentně to lidi dělají. Mj. zrovna čekám na várku hezkých numerických bloků. Software je.
Pointa, chtěl jsem udržovat Pystromo, ve kterém by nejspíš bylo napsání toho, co OP chce, tak na dvě minuty i s koukáním do dokumentace, jenže jsem narazil na lag a kryptické bugy – od udevu ruce pryč (XKB to samé v bleděmodrém).
key 2 a wake key 2 b wake key 2 c wake key 2 2 wake_dropped
Ahoj,
sice tu vsichni nadavaji na Arduino, ale podle me by to s nim bylo rychle a jednoduche.
Potrebujes Arduino, ktere se umi chovat jako USB HID, treba Arduino Uno. Na eBay za 203Kc.
Klavesnice asi bude stacit taky za 20Kc z eBay.
Zdrojak by sel upravit z tohoto navodu.
Jenom bys tam misto serioveho portu Serial.println();
mel Keyboard.press Keyboard.press('M');
Nebylo by to profi zarizeni, ale za kratkou dobu by fungovalo...
Omlouvam se za nepresnost, misto Arduino Uno je potreba Arduino Leonardo.
Na eBay za 222Kc. Maji i mini verzi, ale nevim, jak moc je kompatibilni s velkou verzi.
Stále platí moje nabídka, najde se někdo, kdo by to dokázal softwarově?Ja!
Az se stidim, ze me to nenapadalo driv. Staci pouzit vstupni metodu multipress. Zkousel jsem ji v Lubuntu 14.04 a byla tam uz v zakladu. Mozna jsem ji nechtene naisntaloval s nejakym jinym programem, ale pochybuju.
Jde to rucne prepnout v aplikaci, nebo nastavit jako vychozi. Vychozi nastaveni jsem resil pres ~/.xinputrc
, asi to jde nejak vic "profi", ale xinputrc mi fungoval.
Pro QT programy asi bude fungovat (nezkousel jsem): export QT_IM_MODULE=multipress
Pise se ciselnymi klavesami, presne jako na mobilu.