Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
keď mi rodičia pred štvrťstoročím doniesli prvé PC (IBM PC 486 PS2)Boli 486DX (80486) a 486SX (80486SX), SX bola ochudobnená o jednotku počítania s plávajúcou rádovou čiarkou. Tá potrebovala softvérovú emuláciu. PS/2 bol štandard pre pripojenie klávesnice a myšky, bol tu cez dvadsať rokov a po príchode USB existovali BIOSy, kde si sa do nastavení cez USB klávesnicu nedostal, pretože ju neiniciazovali pred štartom BIOSu, takže si aj tak musel pripojiť PS/2 klávesnicu
Nevím kterou technologii která už byla myslíš.Wikipedia "The PS/2 keyboard port is electrically and logically identical to the IBM AT keyboard port, differing only in the type of electrical connector used." Prefarbenie produktu a zmena názovu sa v biznise používa ako nástroj, keď sa nič moc nové nedeje :)
nová sběrnice, kterou IBM zabili patentyTo asi nebude prvý ani posledný príklad technologických gigantov.
rekl bych ze jo..
Já už vyřešil co s NumLockem - po vypnutí budu klávesy v i3 používat pro přesouvání oken a přepínání ploch. A kydž budu potřebovat psát, tak si to prostě zase zapnu
Zvažoval som či nekúpim aj značkovú (Kingston HyperX alebo Razer), ale značkové s podobnými vlastnosťami sú o cca 30 - 50 € drahšie
Tyhle značky jsou známější, ale to neznamená, že příslušné produkty za něco stojí. Rozdíl v ceně je marketing: nejen reklama, včetně sponzorování profesionálních hráčů a turnajů, potažmo RGB nesmysly, ale taky logistika – že jsou dostupné skladem v běžném obchodě na Slovensku.
Kvalitativně je to všechno relativní bída. Relativní, protože i ta membránovka za 200 Kč jakžtakž funguje. Ale jsou to „dyzajnovky“, „rychlá móda“ atd.
Takže případnému čtenáři zopakuji radu z minulé diskuze: když chceš standardní klávesnici, ale kvalitní, kup si Leopold nebo Topre Realforce. Klidně z druhé ruky.
povedal som si že nazačiatok kúpim lacnejšiu a potom možno dokúpim aj nejakú lepšiu
Jsem příliš chudý na to, abych mohl kupovat levné věci.
Na druhé straně jsou dnes i ty levné „mechanické“ klávesnice poměrně použitelné, „upgrade“ moc nedává smysl. Klávesy jde většinou vyměnit, stabilizátory lubrikovat, rezonující kryt ztlumit kusem pěny. Až to chcípne a nebude stačit přepájet spínač, prostě to chcípne.
Resp. upgrade smysl dává: na ergonomický tvar (menší, půlený, symetrický) nebo „nemechanické“ spínače (kapacitní, optické, Hallův jev).
Kailh je čínska kópia Cherry MX. Cherry MX sú asi o niečo lepšie, ale možno je na nich lepší len šikovný marketing, lebo podľa diskusnýcch fór na hráčskych serveroch medzi nimi neni veľký rozdiel.
Hráčská fóra jsou irelevantní. Koho to zajímá, nechť zamíří na Deskthority, Geekhack nebo Keebtalk; pohybují se tam lidé, kteří klávesnice navrhují, vyrábějí nebo s výrobci pracují.
Co se týče Cherry a Kailh: Cherry je zavedený výrobce elektrosoučástek s dobrou reputací, zákazníci jsou hlavně velké firmy a instituce. Kailh je také zavedený výrobce elektrosoučástek, ale levných – a jako řada čínských výrobců rychle chrlí nové iterace produktů, které opravují staré chyby, jenže někdy přinášejí nové nebo ruší zpětnou kompatibilitu.
Kedysi mali všetky PC mechanickú klávesnicu a nebolo ich treba meniť každý mesiac. Membránové klávesnice mali v tej dobe len kalkulačky.
Dovolím si připomenout IBM PCjr.
Tiskni
Sdílej: