Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Zrovna o shoucastech sem zatim nepremyslel, protoze zadne neposloucham
Moc zive to nevypada, v SCM posledni aktivita cca 4 mesice zpatky a zadne velke zmeny to nejsou.
S novym Qt to spolupracuje bez problemu, i kdyz jsem zkousel jen to QxtGlobalShortcut, ktere vyuziva spis obecne Qt veci.
Metaklavesy we Windows to umi. Zajimave je, ze v linuxove verzi byla podpora metakey vypnuta (resp. prislusny kod byl zakomentovan), ale po odkomentovani to funguje bez problemu :) - nevim jak to je na Macu (ma vlastne Mac vubec meyakey? :).
Prehraje ti WMP flac? Jako backend Phononu pro Windows se totiz pouziva cosi s DirectSound (nebo jak se to jmenuje) a je mozne, ze ten si s necim tak kvalitnim jako je Flac neporadi, respektive ze pro nej nemas kodeky. Ze zkusnosti vim, ze treba WinAmp s flac kodekem spolupracuje bez problemu ale ve WMP to neprehraje...
Na Linuxu by to nemel byt problem, pokud tvuj aktualni backend Phononu flac zvlada.
Snazim se vyvijet jak nejrychleji muzu, ale neni dost casu :(
Budu rad kdyz mi napises, co je tvoje predstava "pouzitelneho" prehravace. Pro me to je prehravani, random, repeat a kolekce, a to uz tak nejak umi. Stabilita je jina vec, tam se holt jeste musi zapracovat a je to zakladni milestone pro verzi 1.0.
Tiskni
Sdílej: