Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »To musíš pod každým jeho článkem takhle trollovat?
Proč by to nemělo být v angličtině? Jsme na technickém portálu a proto předpokládám (a nejen já), že většina lidí zde bude schopna přelouskat pár jednoduchých anglických vět.
Možná autor tohoto blogpostu nepíše naprosto správně/spisovně anglicky, nicméně jeho blogposty jsou kvalitně a jednoduše napsány, takže to imho nemá problém přečíst i člověk se základy (technické) angličtiny.
Pokud ti to opravdu dělá problém, tak se k tomu nevyjadřuj...
Je to blog predmetu, takže od jedného autora je obvykle len jeden článok :)
mozno by si mal pred kazdym zapiskom nahodit male vysvetlenie v slovencine.
中国是一个很好的语言
A navíc. Proč to píše anglicky, napsal Zde (do svého prvního blogpostu).
Já příští blog napíšu mimozemsky.
您好,我很高興,您知道如何中國
Aspon po slovensky keby to bolo spravne.
No, kluci. Čumte jak strejda Google za 0,876543s přeložil do češtiny.
ty máš kocourův pinďour?
However in 2007 the new resource manager was spun-off to become the Pacemaker project in order to better support additional cluster stacks (such as OpenAIS) and is no longer associated with the Linux-HA project.preklad a la Google
Nicméně v roce 2007 nový zdroj manažera byl opředený-off, kterým se stal kardiostimulátorů projekt s cílem lépe podporovat další cluster komíny (např. OpenAIS) a již není spojena s Linux-HA projektu.
English sucks!
Tiskni
Sdílej: