Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jdi do prdele s tím trollingem.
Pokud ti dělají problémy základy technické angličtiny, nechápu, proč navštěvuješ tento portál a ne technet, zive a podobné portály, určené pro jedince, jako jsi ty.
Není, nicméně dle mého názoru je alespoň elementární znalost technické angličtiny nutnost, pokud chce člověk jako "IT profesionál" obstát.
A osobně si myslím, že velkou část návštěvníku ábíčka tvoří právě lidé, pracující v IT, druhá velká část jsou "geekové".
Obě tyto skupiny by dle mého názoru s angličtinou, minimálně na technické úrovni, neměly mít problém.
p.s. A ruku na srdce. Vás ti místní trollové neštvou?
Není, nicméně dle mého názoru je alespoň elementární znalost technické angličtiny nutnost, pokud chce člověk jako "IT profesionál" obstát.Podle mě jsou zase základy slušného chování elementární znalost, pokud nechce člověk působit jako nevychované hovádko :).
A osobně si myslím, že velkou část návštěvníku ábíčka tvoří právě lidé, pracující v IT, druhá velká část jsou "geekové".Nicméně ABCLinuxu nemá vstupní formulář k odsouhlasení geekovství (jako mají některé jiné weby odsouhlasení věku) ani znalost angličtiny.
p.s. A ruku na srdce. Vás ti místní trollové neštvou?Ano, štvete mě :).
Myslím, že v úvode (a x-krát predtým v tomto blogu) je vysvetlené, prečo sú texty v angličtine. A práve to, či študenti dokážu napísať text, ktorý má hlavu a pätu anglicky je potrebné zistiť. Verím, že podľa názvu nie je problém klikať len na vhodné blogy (prípadne si tento rovno zablokovať).
Bývalá redakcia mi publikovanie tohoto blogu v angličtine odsúhlasila. A ďalšie študentské práce budú nasledovať, takže koho to štve nech si blog zablokuje.
Myslím, že v úvode (a x-krát predtým v tomto blogu) je vysvetlené, prečo sú texty v angličtine. A práve to, či študenti dokážu napísať text, ktorý má hlavu a pätu anglicky je potrebné zistiť. Verím, že podľa názvu nie je problém klikať len na vhodné blogy (prípadne si tento rovno zablokovať).Mně to neříkej :).
Bývalá redakcia mi publikovanie tohoto blogu v angličtine odsúhlasila. A ďalšie študentské práce budú nasledovať, takže koho to štve nech si blog zablokuje.Já čtu anglicky víc než česky, a angličtina v blogu mi vůbec nevadí. Navíc je to uvedeno česky, což taky chválím. Reagoval jsem na AsciiWolfa a na to co psal.
Ano, štvete mě :).Já netrolluju. Kdybych trolloval, vypadá to jinak.
Podle mě jsou zase základy slušného chování elementární znalost, pokud nechce člověk působit jako nevychované hovádko :).
Jestli narážíš na slovo "prdel", máš pravdu, trochu jsem to přehnal. Měl jsem místo vulgarity použít něco jiného.
Jen mne prostě už štve, že pod každým blogem či článkem člověk nalezne hromadu voidů, fredů, Woknařů a ostatních anonymních individuí.
Jestli narážíš na slovo "prdel", máš pravdu, trochu jsem to přehnal. Měl jsem místo vulgarity použít něco jiného.Jazyk nezná sprostá slova... takže o prdel jako takovou mi fakt nejde :).
Jen mne prostě už štve, že pod každým blogem či článkem člověk nalezne hromadu voidů, fredů, Woknařů a ostatních anonymních individuí.Já jsem se s nima tak nějak sžil :). Ten první příspěvek mě náhodou i docela pobavil, ačkoli jsem mu vůbec nerozuměl (nebo spíš proto). Woknař je úsměvná postavička, o kterym vůbec nevíš, co to je ve skutečnosti za člověka. Prezentuje se tu jako až neuvěřitelnej blb, takže ho trochu podezřívám z hulánovství. Ale to tvrzení, že každej (nebo skoro každej) návštěvník Abclinuxu musí umět anglicky, to je totální volovina.
K tomu NATu. NAT by nemel byt treba, pokud si firma zazada o vlastni sit (/64). Pak bude mit porad stejnou a pri zmene ISP by se zmenily pouze routovaci tabulky do firemni site.Tomuhle se rika Provider-independent address space. Ale tezko se to da povazovat za univerzalni a dostupne resini, protoze to zvysuje zatez globalnich smerovacu a tak si to muze dovolit jen opravdu velka firma.
Traktát by měl větší informační hodnotu, kdyby jednotlivé závěry (žádná stabilní implementace shim6, nepodpora RDNSS) byly podloženy (alespoň názvem implementace), jinak si laskavý čtenář nebude moci za půl roku ověřit, zda tomu tak stále je.
Tiskni
Sdílej: