abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 03:44 | Nová verze

    Open source počítačová hra na hrdiny NetHack (Wikipedie, GitHub) byla vydána v nové verzi 5.0.0. První verze této hry byla vydána v roce 1987.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    1.5. 15:11 | IT novinky

    Evropská komise naléhavě vyzvala členské státy EU, aby kvůli ochraně nezletilých na internetu urychlily zavádění unijní aplikace pro ověřování věku a zajistily její dostupnost do konce roku. Členské státy mohou zavést aplikaci EU pro ověřování věku jako samostatnou aplikaci nebo ji integrovat do takzvané evropské peněženky digitální identity.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    30.4. 23:33 | Nová verze

    Richard Biener oznámil vydání verze 16.1 (16.1.0) kolekce kompilátorů pro různé programovací jazyky GCC (GNU Compiler Collection). Jedná se o první stabilní verzi řady 16. Přehled změn, nových vlastností a oprav a aktualizovaná dokumentace na stránkách projektu. Některé zdrojové kódy, které bylo možné přeložit s předchozími verzemi GCC, bude nutné upravit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 23:11 | Nová verze

    Zulip Server z open source komunikační platformy Zulip (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 12.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 12:11 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 38
    30.4. 11:44 | Komunita

    Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.4. 01:11 | IT novinky

    Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 58
    29.4. 23:44 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    29.4. 17:44 | Nová verze

    Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.4. 04:44 | Komunita

    Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (9%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (24%)
    Celkem 1482 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Audio: Jak na Jack ?

    5.10.2006 03:39 | Komentářů: 3, poslední 5. 10. 2006 | Hodnocení: 100 % (4 hlasů)

    Tak jsem si zase začal hrát s muzikou na počítači. Zatím Rosegarden a Hydrogen. Jack běží, oba programy hrajou, takze asi OK.

    Ale jak vlastně ten Jack funguje? Vím že je to nízkolatenční audioserver a že umí propojovat vstupy a výstupy programů (no, umi toho asi víc :-)). Ale jak funguje to propojovaní? Můžete mi to někdo vysvětlit na konkrétním případě? Když jsem viděl screenshot na webu Ardouru, tak ta chobotnice úplně vpravo mně docela rozesmála.
    Taky bych mohl nastínit co od toho všeho čekám. Asi toto: V Hydrogenu si udělám bicí, basu nahraju ručně, takže tady to bude asi Ardour. Co kytara? Tu nevlastnim, takže jak udělat na linuxu zefektovanou kytaru? Zkoušel jsem Kguitar, ale ten buď padá, nebo nehraje. Tak a ted jak mezi to všechno nacpat a hlavně nastavit ten Jack ????

    No, dost psaní, jdu se hudebně realizovat :-)

    Tak už jsem v tom s Vámi.....

    4.10.2006 23:13 | Komentářů: 8, poslední 6. 10. 2006 | Hodnocení: 7 % (27 hlasů)

    OK, tak jdu do toho taky. Založil jsem si blog. Ano, vím, jsem neskutečně dobrej :-) A o co tady půjde? O nic většího než o linux a věci kolem něj kterým vůbec nerozumím. A občas něco úplně mimo mísu. No, start mám za sebou, jdu sepsat něco (snad) zajímavějšího ....

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.