abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:55 | Zajímavý software

    Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 18:22 | IT novinky

    V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 11:33 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:44 | Bezpečnostní upozornění

    Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 05:22 | IT novinky

    Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 03:33 | Bezpečnostní upozornění

    Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.6. 16:00 | Komunita

    Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    30.6. 13:11 | IT novinky

    Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (28%)
     (7%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 338 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    A780: OpenEmbedded

    21.4.2007 15:09 | Přečteno: 1120× | Výběrový blog

    Takže hrátky s čerty pokracujou. Skusil jsem tedy OpenEmbedded a líbí se mi to. S OpenEmbedded se pracuje tak trochu jako s Gentoo Portage. Nastavi se jenom cilova distribuce a architektura, cesta na pracovni adresař, bitbake virtual/kernel a system se už sám postará o stažení zdrojáku, závislosti, patche, zkonfiguruje a vytvoři balíček , jádro, nebo celý rootfs image. Takže po bitbake virtual/kernel na mě vypadlo jádro :-) Přes USB se nahrálo, a nabootovalo připravený system z mSD karty. Tak jsem se směle pustil do uprav. Jádro už bootuje bez splash obrazku, takze vidim hláseni a hlavně system bootuje z NFS. Neustalé přendavání karty z telefonu do čtečky a kopirovani a mazaní nepřidalo mě ani tý kartě. A telefon ovladam přes SSH

    Jako distribuci mam nastavenou Angstrom 2007.1. Je to preferovaná distribuce pro jádra z OpenEZX. Použit je i správe balíků ipkg , takže stačilo upravit resolv.conf v telefonu a nastavit routovani na PC a po ipkg install mplayer už telefon prehrával .avi film. Ale s ipkg bojuju, pořád ho neumim přesvedčit, aby akceptoval můj vlasntí repozitář na disku.

    Tak jsem taky skusil vytvořit ten rootfs image. Je na výber, buď zakladni system se zakladním soft. vybavenim, nebo system s některým gr. prostředím. Takže už mam image s GPE(funkční) a Enlightenment( E se nespusti, nemuze najit X-ka, nebo co). Opie zatim neni oficialne podporovaná a GPE Phone Edition se mi nezkompiluje.

    Nj, jdu drtit ten ipkg.        

    Hodnocení: 100 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    atan avatar 22.4.2007 17:51 atan | skóre: 21 | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A780: OpenEmbedded
    Umi to volat? ;o)
    22.4.2007 18:19 ZS-Man | skóre: 31 | blog: B26
    Rozbalit Rozbalit vše Re: A780: OpenEmbedded
    Volani je na pul cesty. Ovladac uz zacina byt funkcni, urcite fungujou SMS, ale ma to jednu podminku. Jadro nesmi byt nahrano pres USB, ale musi se flashnout primo do telefonu. To se mi zatim moc nechce...:-( Ale nekde jsem stahnul GPE image pro originalni system Motoroly a tam telefonovani i SMS funguje. Nebo Opie, ktera sice nema aplikaci pro telefon,ale bezi soubezne s orig. systeme a pri prichozim hovoru se automaticky prepne do orig. systemu.

    Jinak Enlightenment uz funguje, jenze jeho dialogovy okna se nevejdou na display, takze nemuzu nic nastavit......
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.