Americká technologická společnost Meta Platforms představila nový model umělé inteligence (AI) Muse Glimmer. Model je menší než přední modely AI od konkurence a má běžet přímo na počítačích uživatelů. Meta model zpřístupní jako open source, tedy otevřený software. Nový model je navržen tak, aby zvládal takzvané agentní úkoly na počítačích se spotřebitelskou grafickou kartou. Klade si tak za cíl uspokojit poptávku po systémech AI, které běží přímo na zařízeních uživatelů.
V pátek 28. srpna 2026 se v pražském Karlíně uskuteční již osmý Mobilní Hackday. Akce začne v 10:00 a potrvá až do večera. Setkání proběhne v prostorách SUSE Linux, s.r.o. na adrese Křižíkova 148/34, Praha 8 – Karlín. Nejbližší zastávkou je Křižíkova, kam se lze dostat tramvají i metrem. Na programu budou například novinky z posledních měsíců, možnosti, jak si zjednodušit práci s LLM/AI, a také nová linuxová distribuce BengalOS, včetně … více »
Jakub Vrána vydal Adminer ve verzi 6.0.0 s více než 130 změnami: "Většina změn vznikla s asistencí Claude Opus 5. Někteří lidi se bojí, že AI asistence může kód zamořit technickým dluhem. To je jistě pravda, pokud vývojář všechny změny bezduše odbouchne Enterem. Ale pokud si pořádně projde plán, vyjedná v něm změny a pak totéž udělá i s vygenerovaným kódem, kvalita kódu stoupne a technický dluh naopak klesne. Je to jako párové programování s
… více »Sam Aaron vydal novou major verzi 5.0.0 aplikace Sonic Pi (Wikipedie) určené také pro výuku programování pomocí skládání hudby. Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
U příležitosti 30. výročí vydání počítačové hry Quake byla vydána nová epizoda s názvem Dawn of the Machine (Steam).
Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na sérii bezpečnostních záplat (CVSS 9.9) v produktech Cisco řešících kritické zranitelnosti umožňující obejití autentizace, eskalaci oprávnění, vzdálené spuštění kódu a odepření služby. Úspěšné zneužití může útočníkům umožnit získat neoprávněný přístup k dotčeným systémům, kompromitovat zařízení Cisco Catalyst SD-WAN a Cisco IOS XE, spustit libovolný kód, zpřístupnit citlivé informace nebo narušit dostupnost postižených systémů.
Soud v americkém státě Nové Mexiko ve čtvrtek nařídil internetové společnosti Meta Platforms zaplatit 567 milionů dolarů (téměř 12 miliard Kč) za újmy, které její platformy působí mladým lidem. S přihlédnutím k dřívějšímu verdiktu tak má společnost celkem zaplatit 942 milionů dolarů, což je malý zlomek jejího ročního výnosu, který loni činil 60 miliard dolarů. Čtvrteční verdikt firmě také nařizuje, aby změnila způsob, jakým její
… více »Mark Russinovich (CTO v Microsoft Azure) se na LinkedIn pochlubil svým projektem MS Paint Doom napsaným pomocí Claude. Hru Doom umožňuje hrát v programu Malování (Microsoft Paint). Malování funguje jako monitor. Herní engine (ViZDoom) běží na pozadí a každý vykreslený snímek hry vkládá automaticky přes schránku (clipboard) do Malování.
Platformy ChatGPT i Roblox by mohly být zařazeny na seznam mimořádně velkých on-line platforem nebo internetových vyhledávačů, na něž se vztahují zvláštní podmínky podle nařízení o digitálních službách (DSA). Vzhledem k tomu, že ChatGPT i Roblox oznámily počet uživatelů nad prahovou hodnotou DSA, je toto označení „rozhodně možné“ a mohlo by „přijít dříve či později“. On-line platformy a vyhledávače zařazené na seznamy DSA musejí
… více »Společnost Cloudflare představila Cloudflare OS (GitHub), tj. open source platformu navrženou pro integraci umělé inteligence (agentů) přímo do pracovních procesů organizací.
Písal som aj v i nom vlákne: očkovaný bol 13.6, online nebol tuším od 19.9 (oba dátumy sa dajú nájsť verejne). Takže po áno, v dôsledku asi ťažko a o príčine neviem toho o moc viac než tunajší konšpirátori.
Takže po prodělání covidu bych si asi bůček nedával.
Volovina.
A poslední info je, že IKEM je plný lidí, kterým selhávají vnitřní orgány jako následek Covidu.
Proč asi? Žeby proto, že játra jsou tím orgnánem, který v největší míře dokáže metabolizovat fruktózu? A dalšími orgány/tkáněmi jsou ledviny, varlata, svaly, tuková tká†n a části mozku, např. čichový nerv. Všechno orgány zasažené SARS-COV-2...
Říkal jsem si: Není tohle náhodou další klasický „výživový“ žvanil, který se zabývá cherry-pickingem článků o myších? A ejhle:
K iniciaci některých z těchto onemocnění očividně stačí chronická konzumace i relativně malých dávek cukru, viz např..
Teď by ještě mohla přijít konspirační teorie o tom, jak se fruktózy zkrátka nezbavíme, dokud světu vládne tajná ovocnářská lobby. Ach jo.
Kolik mu vlastne bylo?
Na smrt mlady. A pricina selhani jater?
Přidej k tomu doma vyráběné jerky a bude to asi vyvážená strava.
logicky, slaným vyruším sladké
až na to, že to je přesně naopak.
neznala sem ale pár slov sem snim tady taky jako prohodila takže je to takový divně smutný že nafurt zmiz :O :'(
in real life :D ;D
Malý príbeh zo života:
Nedávno mi zomrel sused. Očkovaný. Samozrejme na covid. Aspoň to všetci tvrdia, takže to musí byť pravda. Vôbec nevadí, že mal rakovinu v konečnom štádiu, vôbec nevadí, že deň predtým nemal žiadne príznaky covidu, ale je to jednoznačný dôkaz, že zomrel na covid a očkovanie nefunguje!
Ale RNA takovou schopnost nemáRNA jako takova jiste ne. Ale co proteiny, ktere jsou na jejim zaklade tvoreny?
Tam uz si tak, pane biologu, jisty nebudete, ze? :-P
On je to vyučenej kuchař, co se stal absolventem biologie vstupem do iniciativy Sníh. V odkazovaném článku má samozřejmě vše napsané, jen asi neumí anglicky.
Ten jeden, který kodujeHehe. Duveruj, ale proveruj.
který je součástí viru, takže ve vakcíně jaksi není navíc?Ja to ale neporovnavam se stavem, kdy je clovek nakazen virem. Ja to porovnavam s predchozim stavem (absence s-proteinu). Jedine, co tvrdim je, ze netusis, co udela takto vyrobeny a volne letajici s-protein (pripadne dalsi proteiny) v organismu. Nemuze to vedet. A take nemuzes vedet, jake jsou dlouhodobe nasledky.
Hehe. Duveruj, ale proveruj.tak si to prover, je to trivialni pokud veris publikovanym sekvencim, staci ti znalosti a par minut casu pokud neveris, budes si muset zaplatit sekvenovani a sehnat vzorek vakciny - to je trosku prace, ale nic sloziteho ani draheho, kdyby byly publikovany falesne sekvence, uz by to davno tisice laborek, klidne i domacich v kuchyni, poznaly a publikovaly - je to v podstate ekvivalent opensource sw
a to ale neporovnavam se stavem, kdy je clovek nakazen virem. Ja to porovnavam s predchozim stavem (absence s-proteinu).tak to porovnavas blbe a nesmyslne - volba je mezi prirozenou infekci v naivnim stavu a vakcinou nesetkat se s vysoce infekcnim respiracnim virem neni mozne - leda bys prozil zbytek zivota v izolaci
Jedine, co tvrdim je, ze netusis, co udela takto vyrobeny a volne letajici s-protein (pripadne dalsi proteiny) v organismu. Nemuze to vedet. A take nemuzes vedet, jake jsou dlouhodobe nasledky.Naprosty souhlas. Nicmene se to tyka vsech proteinu, vcetne treba novych odrud ovoce nebo jakehokoliv jineho kontaktu s novymi proteiny, coz se deje denne. Neni duvod si myslet, ze zrovna tehle je nebezpecnejsi nez nektery z tech ostatnich. Proste realne riziko blizici se nule a prakticka moznost se tomu nejak branit u vsech proteinu, se kterymi prichazis, do styku je rovna nule.
jo to byly časy, dneska už tu nikdo nekrade
Tiskni
Sdílej: