Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
BFUčkovi někdo jednou za dva roky upgraduje systém na nejnovější verzi a nestará se. To se děje nezávisle na tom, jestli se ten systém jmenuje Ubuntu, Windows nebo Pepovo Soukromá Distribuce. Jediný rozdíl je v té době mezi upgradem (jak víme z doby vývoje Longhornu).
V této době je ale ve fázi vývoje (Alfa verze) a je prakticky nepoužitelný.Vývoj verze 12.04 sleduji někdy od verze alpha 1 nebo dříve. Instaloval jsem nějaké daily build CD. Mám to ve VMware playeru a žádné poblikávání nebo chyby nepozoruji. Všechno funguje, pád nějaké app jsem viděl naposled tak před měsícem. Updaty přibývají, žádný problém nepozoruju. Oproti verzi 11.10, která se tímto způsobem naprosto rozbila, verze 12.04 chodí excelentně. Takže s hodnocením jako "prakticky nepoužitelné" bych byl opatrný. Super je možnost nastavit si velikost ikon a neskrývání panelu pomocí pěkného gui. Konečně se nemusím hrabat v gconf nebo v nastavení compizu. Moc se mi také líbí Gnome classic mode. To se bude hodit těm, kterým jsem nainstaloval verzi 10.04. Možná to ale nebude tak hrozné. Manželka na Unity vrčela, ale teď ho na mém počítači používá a už nevrčí
Tiskni
Sdílej: