Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Operating System Preinstalled Genuine Windows XP Professional SP2 Genuine Windows XP Home Edition SP2 FreeDOS Supported Genuine Windows 2000 (drivers downloadable from http://www.hp.com) Certified SuSE Linux Enterprise Desktop 10 Novell Linux Desktop 9
V tom HW záznamu píšeš nesmysly - mícháš dohromady instalaci pomocí ndiswrapperu a jadernejch modulů bcm43xx. Pokuď použiješ ndiswrapper (s bcm43xx v PCI-E verzi karta zatím neběhá), tak žádnej bcm43xx-fwcutter nepotřebuješ, ten slouží pro instalaci přes bcm43xx.
Sám jsem teď tuhle WiFi kartu instaloval (HP nx6310) a funguje přes ndiswrapper i s ovladačem pro windows XP ze stránek HP (verze 6).
Moc tomu nerozumím.
Tak proč o tom proboha píšeš návody?!. Spusta tobě podobnejch lidí teď najde ten návod a začne při instalaci ndiswrapperu bezhlavě šaškovat s bcm43xx-fwcutterem... Kdyby ndiswrapper neměl tak jednoduchej a pochopitelnej návod, tak se to snad dá ještě omluvit, ale takhle děláš víc škody než užitku!
w39n51 driver installed, hardware (8086:4227) present (alternate driver: ipw3945)
To je vsecko v poradku, HW id je v poradku, vse je vpodtate tak jak ma byt, akorat se nikde neobjevi wlan0
.
Nemate nekdo nejaky napad co dal?
su root
passwd:
ipw3945d
(vyhodi to, ze uz bezi, ale stane se enco dulezityho pac sitovka zacne byt videt jako eth1)
Hodne stesti
Tiskni
Sdílej: