Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Minule som sa stretol s poziadavkou zakaznika o dialkove nastavenia L2TP pripojeni na ich pocitacoch. Dalsia poziadavka bola, ze to ma byt velmi jednoduche, kedze ich uzivatelia su obchodaci
Kedze po Windowsom sa VPNky vytvaraju cez Sietove Pripojenia, bolo poterbne vyexportovat tieto nastavenia a poslat uzivatelom. Zo zaciatku sme si mysleli, ze budeme musiet vytvarat nejake exporty z registrov, vbs skripty a ine zverstva, ale sa ukazalo, ze je to jednoduchsie. Vsetky sietove pripojenia (VPN pripojenia) su definovane v subore C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\Connections\Pbk\rasphone.pbk*** a su v plain-texte.
Je dost blbe, ze M$ nejak nevidal ziadne KB ohladom tohoto (aspon ja som ziadne nenasiel), ale na to si pri M$ musime zvykat :)
***Ta cesta uvedena hore plati pre vsetkych uzivatelov. Ak si uzivatel nastavi VPNku len pre seba, tak je to v jeho home-directory.
Tiskni
Sdílej:
A teď otázka za deset bodů: Jak zařídím, aby se spojení „vytočilo“ při startu systému? (Tj. ještě něž se interaktivně přihlásí uživatel.)
das to do /etc/rc.localA teď otázka za deset bodů: Jak zařídím, aby se spojení „vytočilo“ při startu systému? (Tj. ještě něž se interaktivně přihlásí uživatel.)
V pripade prvni volby lze pri prihlasovani k dane stanici s win xp, zda se prihlasit - lokalne k dane stanici, nebo k domene v lokalni siti, a pripadne k vytvorenemu dialup spojeni.Jo, to je to "hejblátko", který jsem měl na mysli. Ale že je na to už checkbox, to jsem nevěděl
Děkuji za odpověď.
Leč nepotěšil jste mě. Když jsem hovořil o startu systému, myslel jsem neinteraktivní start systému. Nikoliv něco, co se děje, až když přijde člověk a stroj nakopne. Laicky řečeno hledám ekvivalent inicializace ethernetového rozhraní.