Svobodný a otevřený multiplatformní editor EPUB souborů Sigil (Wikipedie, GitHub) byl vydán ve verzi 2.5.0. Stejně tak doprovodný vizuální EPUB XHTML editor PageEdit (GitHub).
Na základě národního atribučního procesu vláda České republiky označila Čínskou lidovou republiku za zodpovědnou za škodlivou kybernetickou kampaň proti jedné z neutajovaných komunikačních sítí Ministerstva zahraničních věcí ČR. Tato škodlivá aktivita, která trvala od roku 2022 a zasáhla instituci zařazenou na seznam české kritické infrastruktury, byla provedena kyberšpionážní skupinou APT31, veřejně spojovanou se zpravodajskou službou Ministerstvo státní bezpečnosti (MSS).
Google Chrome 137 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 137.0.7151.55 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 11 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byl vydán AlmaLinux OS 10 s kódovým názvem Purple Lion. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Na rozdíl od Red Hat Enterprise Linuxu 10 nadále podporuje x86-64-v2.
Byl vydán Mozilla Firefox 139.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 139 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byly publikovány výsledky průzkumu mezi uživateli Blenderu uskutečněného v říjnu 2024. Zúčastnilo se více než 7000 uživatelů. Téměř 93 % z nich například používá uživatelské rozhraní v angličtině.
Lukáš Růžička v článku RamaLama aneb vyháníme lamy na vlastní louku na MojeFedora.cz představuje open source nástroj RamaLama umožňující spouštět jazykové modely v izolovaných OCI kontejnerech, a to bezpečně, bez potřeby mít root přístup k počítači, s podporou GPU či CPU a bez zbytečných obtížností kolem.
Byl vydán Sublime Text 4 Build 4200. Sublime Text (Wikipedie) je proprietární multiplatformní editor textových souborů a zdrojových kódů. Ke stažení a k vyzkoušení je zdarma. Pro další používání je nutná licence v ceně 99 dolarů. Spolu se Sublime Merge je cena 168 dolarů.
Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.12.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 25.5. Přehled novinek v Changelogu.
Tiskni
Sdílej:
to mi připomnělo kamarádovy reproduktory red star, které jsme ještě na střední rozdělali, protože dva šroubky držící patrně chladič (jak jsme si mysleli) měly teplotu dostačující na popálení prstů.. šok byl, když jsme zjistili, že takto hřeje malý přesycený transformátorek a vlastní zesilovač je v DIPu s křidélky typu MBA810.. od té doby se na takové výrobky raděj ani nekoukám.. a docela mě mrzí, že jsem si nenechal staré kompaktní Tesla reprobedny s ARN5604+ARV s LM3886 výborné hraní.. 100x lepší než dnešní aušus za x tisíc..
Dočkáme sa niekedy doby, kedy sa výrocovia dohodnú na univerzálnom napájaciom konektore? Veď to nieje žiadna raketová veda...Kdepak. Proti tomu je kvantová mechanika jako elementární matematika. Ono v podstatě jde o jeden kábl do kterého je potřeba naprat dostatečný proud, ale v praxi to není tak jednoduché. Jo a to buď rád, že si nezažil komunikační kabely k UPSkám. To už jsou v podstatě kabely dva. To by si nevěřil kolik se s tím dá vymyslet variací. Nač taky prodávat obyčejný měděný kabel za 0.5Kč/m, když jde prodat nekompatibilní variaci, kterou už si kdejaký Franta neubastlí sám za 500Kč a více (to si nedělám prdel). To už krom nového bazénu zbude i na nového Hugo Bosse nebo tak něco. Já už zažil i nabíječku se stejnýma konektorama, napájecíma parametrama a vším, kdy po zapnutí do telefonu telefon zahlásil, že se odmítá z důvodu nekompatibility nechat toto nabíječkou napájet a radši chcípne hladem (to už nebylo nač napájet konkurenci, protože to byla stejná značka výrobce telefonu nabíječky i přístroje samotného, to už bylo rovnou nač jednu nabíječku, když můžou být i dvě). Nabíječka měla nálepku Smart Charger. Asi si dovedeš představit jak
Smartjsem z toho byl v ten moment já.
alebo kvalita za pár výplatNo to je většinou úplně to samé, jen k tomu dostaneš většinou šasí v barvách a tvarech, které ladí k modernímu nábytku a možná i nějaký lesklí bezvýznamný papír. Buď rád, že si někdy neměl tu možnost sedět v místnosti s lidma
těma UPS to je docela divoký, třeba APC používá spešl kabely kde je na jedný straně USB a na druhý RJ-45 ale navíc nějak extra zapojený (USB do PC a ten druhej konec do UPS).Jo, jo. Ještě horší je to s RS232 konkrétně s APC. Tam se jednak jednotlivé lajny můžou používat na signalizaci (třeba CTS na druhé straně signalizuje, že dochází baterka) a ještě to celé krom toho, že to domotají proženou nějakou jednoduchou elektronikou. Pro každý typ UPS jiný
typ(se svým označením, ale jinak technick jsou to jen jinak domotané lajny) kabelu, pak se do toho ještě začne motat SMART komunikace pomocí RX,TX a jednoduchých příkazů…no peklo. Vždyť mrkni sám. Takový blbý kabel pak téměř zadarmo (a tyhle DB-9->DB-9 jsou fakt ještě zadarmo). No už nikdy více.
Tento konektor se dá celkem běžně koupit (i ve skládané variantě, takže nejsou třeba krimpovací kleště). Pak by mělo stačit procinkat voltmetrem originální kabel a vlastní pak zapojit stejným způsobem. Osobně jsem to nezkoušel, ale mělo by to jít.Kéž by jen byl svět tak jednoduchý.
Takže genialny Grunt ma schopnosť odhaliť všetky prítomné kurvítka už pri pohľade na krabicu od výrobku?To Grunt nikdy netvrdil. Stačí se držet jednoduché logiky: Kurvítka jsou jako Matrix – prostě všude.
Keby som vedel, že v cene je kurvítko, tak si to nikdy nekúpim, a radšej siahnem hlbšie do vrecka. Lenže to mi tiež nezaručí, že vyrobok raz-tak drahší bude kurvítko free...Vždyť říkám, že jsem měl tu čest (a osobně budu mnohem radši když už tu čest nikdy nebudu muset mít) a můžu ze zkušenosti říct, že peníze nejsou zárukou vůbec ničeho.
Ten zesilovač má neuvěřitelnou vlastnost, vůbec ho neruší mobilní telefon.Tohle mě nějakou dobu štvalo na těch mých plasťákách, ale teď už to beru jako výhodu. Díky drnčení v reproduktorech vím, že mi někdo volá o pár sekund dřív, než mi začne zvonit telefon.
Protoze.jsou lidi blby a.misto kvality pozadujou nizkou cenu.
Ono to není jenom tím, že lidi jsou blbý... Jde o to, jestli lidi na tu "kvalitu" opravdu mají. Bylo by zajímavý určit, kolik lidí si tu "kvalitu" může dovolit.
Co tam jeden zažil s Mercedesem, z toho bych asi dostal atomovej záchvat.
Ono je taky dobrý nezobecňovat na základě jednoho případu, jedné značky, jednoho konkrétního modelu. Platí toto obecně pro Merzedes? Troufám si tvrdit že ne.
kupují si "nový mobil" aby nebyli beznadějně out
Tady platí, že třeba mobily (hlavně ty chytré) taky docela rychle morálně zastarávají. Přidám k tomu, že lidi raději hodí starý mobil do "červeného kontejneru" a koupí si nový, než hledat servis a čekat, až to opraví (pokud to vůbec půjde). Takže v tomto ohledu souhlas s tebou.