Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
#st4r3_sK0ly
a bez superbezpečných chuchvalců speciálních znaků nedáte ani ránu?
Jak to řešíte ve svých aplikacích? Nijak? Indikátorem? Tvrdým pravidlem, ze kterého uživatelé mají šediny? =)
Je autor softwaru zodpovědný za to, aby si uživatel nastavil bezpečné heslo? A co přístupy k firemním účtům? Jak si je firma ochrání?
Podělte se.
Tiskni
Sdílej:
Já používám nesmyslné věty. Číslovky píšu číslicemi a jedno slovo vždy napíšu blbě. Heslo má tak klidně šedesát znaků a snadno si ho zapamatuju.
Pro jistotu je mám uložená ve správci hesel, ale ještě jsem ho nepoužil, abych si nějaké heslo připomněl.
Heslo má tak klidně šedesát znaků a snadno si ho zapamatuju.
To vypadá na kvalitní protimluv neboli oxymóron...A presne proto nepochopis, ze si lide zapamatujou cisla, klidne tu Picu na 100k cisel. Na tohle uz jsou studie desitky let stare. Ale tys rozrazil dvere a poukazal na slovo oxymóron. Read, then speak.