Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Restartovat system? Kvuli takovehle prkotine?
No potes prase.
taky mam pocit ze tu nekteri zavadeji silenosti ... z widli , a k tomu ani tam neni potreba restart kvuli takove prkotine ....
A když tak koukám na ten adresář ... kdy že bude NORS4?
Dedline pro vydání stable release mám 18.1.09, takže už celkem brzy :)
no už aby
stejně snadno jako Subversion pod Windows pomocí klienta Tortoise
Jestli stejně snadno, pak pán bůh s tebou.
Přesně. Ještě kdyby pod Windows byly příkazy jako find
(specielně parametr -exec
) a CMD.EXE
umělo eval, tak je to skoro použitelné
Já bych ho tak špatně neviděl. Ještě před rokem jsem na Woknech pobýval a TortoiseSVN byl dobrý pomocník. U všech těhle GUI klientů je výhoda, že hned vidíte, které soubory jste změnili a můžete velmi rychle a snadno commitovat samostatné soubory. Rychleji než přes konzoli.
Osobně používám u Bazaaru oboje, CLI i GUI. GUI pro commitování změn do svého repositáře, protože vždy rozděluji změny do několika samostatných commitů a tak se mi hodí, že vidím všechny změněné soubory a hned vedle vidím jejich diffy. A konzoli pro pushování do launchpadu (přes alias).
Používám ještě GIT pro synchronizaci notebooku a stolního PC a tam to dělám stejně. Než bych přes konzoli našel, které nové soubory jsem vytvořil a musím je přidat do indexu, zbělely by mi vlasy (protože nechci synchronizovat úplně vše ve stromě). A pro merge z počítače na počítač mám pak samozřejmě opět alias. Myslím, že je to takhle poměrně efektivní.
Pro Ubuntu jsou na launchpadu repozitáře s vývojovou verzí bzr-gtk nimiž nautilus funguje, takže není potřeba tahat balíčky pro Debian. Udělal jsem to asi předevčírem a všechno funguje pěkně, akorát jsem do nějakého souboru musel dopsat "import os". Docela se mi to líbí, ale jako doplněk, ne náhražka příkazové řádky.
A co to má dělat? Podle toho odkazovaného snímku to vytvořilo emblémy.
Dal jsem si vyhledat snímky toho TortoiseSVN a zdá se, že to v Exploreru přidalo do kontextové nabídky položky pro práci se SVN... bzr-gtk taky přidal do nabídky Nautilu takové položky, nebo to jen vytvořilo ty emblémy?
(Já jsem bzr-gtk viděl jen jednou, asi před půl rokem, a s Nautilem to nemělo nic společného...)
JJ, v kotextové nabídce přibyly volby pro práci s Bazaarem. V podstatě to vypadá jako napojení mezi Nautilem a Olive-GTK.
To to takhle zkurví ty rozestupy mezi ikonami? To si snad děláš prdel? Tohle tedy rozhodně náhrada za TortoiseSVN není, ten takhle nemrví ikony. Ale oni to vlastně takhle mrví ty emblémy ... nautilus totiž dodnes neumí změnit ikonu adresáře (to, co měníte ve vlastnostech je shit, protože to umí jen jednu velikost ikony a pak to kreténsky škáluje a kurví kvalitu), to KDE je na tom podstatně lépe. Kdyby ty emblémy alespoň nějak dotáhly do použitelnosti a šli umístit na libovolnou pozici ikony, ale né, ono to musí stačit takhle hnusně.
Tiskni
Sdílej: