Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.
Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.
Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.
Byla vydána nová verze 10.1 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Uživatel je nově varován, když se nepoužívá postkvantovou výměnu klíčů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.
Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.
V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů
… více »podla tohoto som pozeral a vyberal. tak asi najskor tu platinum, ked by to mala bych chorticia. ale pozriem aj medoff, vdaka.
Když jsme jezdili na Ukrajinu, kolegyně (ukrajinka) vždy chtěla přivézt vodku Nemiroff, březovou nebo pšeničnou.
Nemiroff jsou mleté ohryzky a starý číncký papír, Ukrajinci to nepijou, je to jenom pro "blbé turisty". Na Ukrajině mi nejvíc chutnala "Blazov" - má stejnou sprostou flašku, jako "tuzemák", stejně sprostou etiketu (taková růžová bývala, jestli se dobře pamatuju) a zážitky na Ukrajinou mám s ní pevně spjaté - otázkou je, jestli je fakt dobrá, nebo jestli jsem si jenom prostě vychutnával "vodku na Ukrajině" a jestli její chuť přechodem přes hranice neztratí své kouzlo. Z toho, co jsem dovezl domů, byl nejlepší "Chlebnyj dar".
Na Ukrajině jsem pil jedině vodku "Perlova" (nebo tak nějak). Jemňoučká, neštípala v krku ... lahůdka. Vezl jsem si domů krabici.
Sakra, teď mi došlo, že jsem se po dlouhé době zalogoval na ábíčko ... kvůli diskusi o chlastu. :-)
Nemám moc možností ke srovnání, ale vodka "Mirnaja" verze "na moloke" mi docela chutnala. Charakterizoval bych ji jako velice jemnou.
ja neviem. ja som tvrdý alkohol nepil roky (neviem kolko) az do minuleho piatku, ked bolo mikulasa a ja som zabudol, ze aj take meno mame v dedine. tak som musel.
ale teraz ma pochytila taka tuzba (mozno niekto vysvetli jej povod) po nejakom fest dobrom priezracnom moku v 0,5-0,75 l flaske.
no hej.. ale bulharsko je trosku dalej
Dobrá sranda je příchuť "paprika a med" (už si nepamatuju výrobce). Ta totiž pálí třikrát -- poprvé alkohol, podruhé paprika a potřetí...no když to jde ven
Dokonce jsem ji ve variantě Export potkal asi před dvěma roky v Tescu. Asi se moc neprodávala, dlouho ji nenabízeli.
Tiskni
Sdílej: