Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »joj mne sa tie One live cd verzie mandrivy moc nepacia... ale mozno je to len moj vkus... inac mam live ako take rad ... ale mandrivacke live cd su "slabe"..... sila mandrake teda mandrivy vzdy bola v DVD verzii resp. v full CD. s tych novsich foriem sa mi zapacilo aj Dual ARch verzia.. clovek si to stiahne a ma poruke instalacku s i586 a x64 pohromade... ale inac na mandrive je najviac sexy prave ta DVD distribucia... a ked si clovek vyskusa ze free verzia sa podarila tak si zakupy powerpack.. o tom to je podla mna u mandrivy..
To voe, stahuju takhle verzi one a v půlce zjistim, že je to 32bit šmejďárna. Jsem si myslel, že v dnešní době, když vyjde pouze jedna "verze", tak že to bude x86_64 a ono ho*no, 32bit šmejd.
Kde stáhnu 64bit live verzi? Chtěl bych to jen vyzkoušet, instalovatelná verze mi je k ničemu, 32bit verze mi na kompa nesmí (ani live)...Jardik to bude sranda ked mi o par rockov budeme bezat na 128bitoch a ty budes stale na svojom 64bite..
Tak jsem to vyzkoušel a jako nic moc, mnou zmiňované problémy tam jsou stále. Dále obsahuje docela zastaralý software už v době vydání. rpmdrake stále pomalý, dokonce i synaptic vypíše všechny balíčky za zlomek času. Fonty v základní instalaci děs. V KDE jdou alespoň slušně nastavit, ale pokud provedu to samé nastavení v GNOME, tak jsou v tam znatelně hnusnější, takové moc ouzké. Bytecode interpreter se mi stále zdá vypnutý, přitom minulý rok vypršel příslušný patent ... To jejich téma je stále nedodělané, zabugované. Alespoň, že v gnome vypnuli to hnusný podtrhávání písmenek, ještě to tak vypnout v KDE. Při bootování a vypínání se mi na chvíli zobrazují výpisy z konzole, vypadá to nedodělaně - tak ať je buď nechají zobrazovat celou dobu, nebo ať je neukazujou vůbec (např. v ubuntu se mi neukazujou ani při bootu ani při vypnutí). Navíc se to jejich kolečko zasekává a opět to nevypadá hezky, taky to mohli nechat běžet v extra vlákně.
Program tvtime padá. Spustím, blikne okno a ukončí se. V konzoli sice vidím, že potřebuje modul blabla, ale když už je schopný vytvořit okýnko bez modulu, mohl v tom okýnku alespoň napsat zprávu "Nemáš modul". Vypsání chyby do konzole je u grafického programu jaksi k ho*nu. V GNOME jsou nainstalovány 2 webové prohlížeče - Epiphany a Firefox. Proč? Nestačí jeden?
Podle mě se Mandriva neustále zhoršuje, stejně jako ubuntu a opensuse. Naopak se zlepšuje Fedora (i když malými krůčky). Snad jediné distro, co si drží svou úroveň je ArchLinux, který je stále tou nejlepší linuxovou distribucí.
Fonty v základní instalaci děs. V KDE jdou alespoň slušně nastavit, ale pokud provedu to samé nastavení v GNOME, tak jsou v tam znatelně hnusnější, takové moc ouzké.My hetero tyhle píčoviny neřešíme...
že mě to nezajímá a dál spokojeně používám 32Jenže pochop, že idiot s poruchou osobnosti tohle nepochopí. Já nemůžu pochopit, proč někdo ze svého procesoru udělá ještě většího kripla, než už je
chlapy vsak kazdy tu predca vie ze Jardík je nadstrceny od firmy AMD aby propagoval jej 64bitove procesory.. na rozdiel od intelu kde sa s em64t rozsirenim stale skryvaju za core tech..
Tiskni
Sdílej: