Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.
GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.
Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.
Nový CEO Mozilla Corporation Anthony Enzor-DeMeo tento týden prohlásil, že by se Firefox měl vyvinout v moderní AI prohlížeč. Po bouřlivých diskusích na redditu ujistil, že v nastavení Firefoxu bude existovat volba pro zakázání všech AI funkcí.
V pořadí šestou knihou autora Martina Malého, která vychází v Edici CZ.NIC, správce české národní domény, je titul Kity, bity, neurony. Kniha s podtitulem Moderní technologie pro hobby elektroniku přináší ucelený pohled na svět současných technologií a jejich praktické využití v domácích elektronických projektech. Tento knižní průvodce je ideální pro každého, kdo se chce podívat na současné trendy v oblasti hobby elektroniky, od
… více »Linux Foundation zveřejnila Výroční zprávu za rok 2025 (pdf). Příjmy Linux Foundation byly 311 miliónů dolarů. Výdaje 285 miliónů dolarů. Na podporu linuxového jádra (Linux Kernel Project) šlo 8,4 miliónu dolarů. Linux Foundation podporuje téměř 1 500 open source projektů.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.12.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.4.0.
Kriminalisté z NCTEKK společně s českými i zahraničními kolegy objasnili mimořádně rozsáhlou trestnou činnost z oblasti kybernetické kriminality. V rámci operací OCTOPUS a CONNECT ukončili činnost čtyř call center na Ukrajině. V prvním případě se jednalo o podvodné investice, v případě druhém o podvodné telefonáty, při kterých se zločinci vydávali za policisty a pod legendou napadeného bankovního účtu okrádali své oběti o vysoké finanční částky.
Na lepší pokrytí mobilním signálem a dostupnější mobilní internet se mohou těšit cestující v Pendolinech, railjetech a InterPanterech Českých drah. Konsorcium firem ČD - Telematika a.s. a Kontron Transportation s.r.o. dokončilo instalaci 5G opakovačů mobilního signálu do jednotek Pendolino a InterPanter. Tento krok navazuje na zavedení této technologie v jednotkách Railjet z letošního jara.
Kto je šikovný, tak študuje materiály z internetu, je to výborná knižnica, ale kto nič nevie má potrebu zasypávať všetkých svojich známych pičovinami
Takže súhlas, nedivým sa úspechu.
https://www.facebook.com/photo.php?v=10201034403334509&l=4383408351530375858
.
. Jeho síla začíná být ve skupinách, zejména těch uzavřených nebo dokonce tajných, kde se soustřeďují lidé z celého světa za účelem společného zájmu, ti lidé by se v reálném životě nesetkali a mohou si vyměnit účelné a důležité informace. Tyto skupiny jsou mimo běžné přátele, takže lze poskytovat důvěrnější informace, sloužící jen jejich členům (i když hacknout se dá všechno). Činnost těchto skupin přes FB (případně jinou sociální síť) je efektivnější, než založené klasické diskuzní fórum typu phpBB.
)
Jeho síla začíná být ve skupinách, zejména těch uzavřených nebo dokonce tajných, kde se soustřeďují lidé z celého světa za účelem společného zájmu, ti lidé by se v reálném životě nesetkali a mohou si vyměnit účelné a důležité informace.Tak na FB objavili Jabber?
takže lze poskytovat důvěrnější informace, sloužící jen jejich členům
Pane Štrúdlíku. To myslíte vážně, že facebook někdo může využívat pro nějakou "tajnou" komunikaci? To není možné už z principu,
neb majitelem té komunikace je facebook a činí si na to autorská práva a v těsném závěsu ho následuje NSA. Facebook je naopak
ideální platforma, jak se veškerého soukromí zbavit. Jak si povšiml dad, tak jste si i kvůli facebooku hezky načesal
.
mohou si vyměnit účelné a důležité informace.tie účelné a dôležité inf. vidím, keď každú chvíľu počas vyučka prichytím žiaka, ako si ich vymieňa so žiakmi sediacimi v iných triedach a školách a niekedy aj v tej istej miestnosti... oni sa už ani neodpájajú, sú na to napojení ako na prístroje, ktoré udržiavajú ich životne dôležité funkcie... a ak chcete, tak vám prezradím know how ako prísť o peniaze na kredity, ktoré od (pre)zrel(t)ých dôverčivých fešákov na facebooku získavajú naše šestnástky s fotografiami upravenými pomocou ipiccy, na ktorých ani nie sú ony:)
)
Tiskni
Sdílej: