abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    tak o všetkom

    30.4.2014 10:53 | Přečteno: 924×

    Nejako sa toho namotalo na mňa v posledných dňoch viac, tak zhrniem, vyspovedám sa. Amen.

    1. tak nejako ťapkám jeden web, pretože som to ešte nerobil (a už ani nechcem), bolo málo prachov (a mne sa zasa aj to málo hodilo), takže wordpress na hosting a hurá na to. ale samozrejme potom pribudli ďalšie požiadavky, medzi inými aj to, že pôvodné stránky (v princípe statické) previesť do novej podoby ako wordpress príspevky/stránky. ale nebolo by to tak zaujímavé, keby prípona nebola ASP a hosting (shared) na linuxe. tak hútam, či je jednoduchšie to prepísať alebo existuje nejaký nástroj

    2. lide.cz používa ešte stále veľká časť ľudí ku komunikácii. našťastie po redizajne už menej, aj keď ako náhradu zasa volia facebook (z dažďa pod odkvap). ale samozrejme, nebol by to produkt Seznamu, keby sa to nesekalo, nenačítavalo dlhé sekundy a nedopadalo to tak, že pri každej druhej správe sa dozviem len to, že Dunčo mi hovorí ako sa nedá pripojiť k serverom a mám to skúsiť pozdejšie. a má prázdnu misku na žrádlo. roky im to padá, roky s tým zjavne nič nerobia. seznam si zaslúži trošku padnúť na hubu, aby sa prebral do reality.

    3. urobil som si distribučný týždeň a zistil som, že väčšina distribúcií (SW v nich) sú proste nedorobky. buď to padá (midori), je ukrutne pomalé (rekonq) alebo proste a jednoducho nefunguje. skysol som pri debiane stable, pretože to tak nejako drží pohromade. extrémnosti: opensuse 13.1 proste jedného dňa nenabootovalo, žiadne nové aktualizácie, žiadne zmeny. možno by som problém našiel po 2 minútach, ale preboha, je rok 2014. a iná kuriozitka: vo ffedoráckom KDE som nechal v paneli spúšťač VLC a aj iného SW (FF, LO, ...). iný soft ostal, VLC sa na druhý deň stratilo. pridal som, zasa zmizlo (po spustení a vypnutí VLC). záhada.

    4. aby som sa ale posťažoval aj na konkurenciu, tak: spolubývajúci doniesol z práce 2 notebooky. na jednom (UX21E) reinštalovať Win 7, na druhom (X61S) nainštalovať Windows 8.

    4a. ten Asus je po zhruba dvoch rokoch od nákupu len kopa hnoja. neskutočne to hreje, pri zapnutí ventilátorov to hučí ako traktor (oproti tomu moje HP nx6125 je tichý stroj) a ten touchpad.. ach, pracoval som pre ASUS, ale na touchpad som už zabudol osud mi ho pripomenul. kto ho vymyslel, mal by byť obesený. ako výstraha

    4b. z nejakého dôvodu si niekto kúpil Windows 8 na takto archaický stroj (dualcore, 1,5 GB RAM, 60 GB disk). boli dve možnosti: buď niekde zohnať priamo inštalačku Windows 8.1 (človek si kúpil elektronickú licenciu) alebo podstúpiť tortúru s Windows 8 a upgradom. keby som vedel čo ma čaká, tak okamžite sťahujem Win 8.1. Win 8 som mal doma, nainštaloval a idem upgradnúť. lenže, samozrejme to nemôže byť jednoduché,

    najprv je potrebné stiahnuť aktualizácie pre 8 - čo bolo v dvoch vlnách, najprv. niečo cez 700 MB a potom 1,2 GB (+- 2 GB dohromady, teda takmer objem inštalačky Windows 8). to trvalo na tomto črepe asi tak 2,5 hodiny, potom som sa priebežne budil a odklepával prechod na 8.1, z čoho si našťastie pamätám len to, že sťahoval 3,6 GB (načo teda aktualizácie pre 8, keď to zjavne aj tak nahradí každý jeden byte z pôvodnej 8.ky?). podarilo sa, ale ten postup, ach. a aby som si overil aj to že nemám rád Lenovo, tak po jednom reštarte prestala fungovať wifi - našla siete, ale neprihlásila sa. pritom dovtedy OK, bez potreby inštalácie ovládačov, dokonca aj po upgrade na 8.1 išla (takže týmto to nebolo). vnútil som mu ovládače pre 7 z webu Lenova, tak som zvedavý koľko to vydrží.

    5. jedna pozitívna vec - keďže sa mi všetko podarilo a dostal som aj peniaze od dlžníka, môžem pozvať kamarátku na peknú večeru.        

    Hodnocení: 67 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    30.4.2014 11:07 retroslava | skóre: 9 | blog: TryCatch | Žižkoff
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tak o všetkom
    pracoval som pre ASUS

    Myslíš toho obchodníka v ALZA?
    Pozor! Jsem naprostý idiot. Co jsem napsal včera dnes už dávno neplatí. Zavazuji se, že budu diskutovat nezávazně.
    30.4.2014 11:32 kotrcka | skóre: 23 | blog: Onééé 2 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tak o všetkom
    promo, áno
    Keďže tu účet nejde zrušiť, zmenil som si heslo na random a "zabudol ho".
    30.4.2014 12:58 gghhhh
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tak o všetkom
    Na pracu pre asus asi staci hnojarina, lebo asis je sam kopa hnoja.
    30.4.2014 12:24 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tak o všetkom
    Updatovat z cerstvej instalacie Windows 7 alebo 8 do aktualneho stavu je na cely pracovny den, bez ohladu na vykon PC...
    30.4.2014 16:43 kotrcka | skóre: 23 | blog: Onééé 2 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tak o všetkom
    tie 7 na asuse zasa neboli až na takúdlhú dobu.

    ale áno, keď som updatol čerstvú inštaláciu debianu, bolo to rýchlejšie aj na 7 rokov starom notebooku.
    Keďže tu účet nejde zrušiť, zmenil som si heslo na random a "zabudol ho".
    30.4.2014 13:01 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tak o všetkom
    nestacilo by asus vycistit a pripadne koupit novy vetrak? Ja mam 6 let stare lenovo, sice na nem nedavno odesel disk ale krome toho s nim nic spatneho neni (vetrak byl hlucny i kdyz to bylo nove :-))
    BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.
    30.4.2014 14:18 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tak o všetkom
    Urcite stacilo. Vycistit chladic, skontrolovat pastu. Ak ventilator vydava pazvuky, tak casto sa da namazat - pri mnohych notebookovych sa da vrtulka jednoducho vytiahnut. Niekedy to pomoze len na chvilu, ale niekdy to vydrzi roky.
    gtz avatar 30.4.2014 17:34 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tak o všetkom
    některé NTB se opravdu hodně blbě rozdělávají většinou ten chladič se dá vyčistit i tlakovým vzduchem a pak celý ten bazmek vysát. Pro ventilátory byla kdysi v GME dostání speciální vodička (na ložiska) a pak byl ventilátorek jak nový :-)
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    30.4.2014 16:42 kotrcka | skóre: 23 | blog: Onééé 2 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tak o všetkom
    lenže toto je ultramrdka a ja to teda robitť nebudem.
    Keďže tu účet nejde zrušiť, zmenil som si heslo na random a "zabudol ho".
    1.5.2014 00:05 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tak o všetkom
    tak to vyhod do popelnice a priste si nekupuj shit.
    BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.
    1.5.2014 00:24 kotrcka | skóre: 23 | blog: Onééé 2 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tak o všetkom
    ???

    čítaj blog
    Keďže tu účet nejde zrušiť, zmenil som si heslo na random a "zabudol ho".
    gtz avatar 30.4.2014 17:32 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tak o všetkom
    co bylo s tím bootem 13.1? co jsi mu udělal?
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    30.4.2014 21:17 kotrcka | skóre: 23 | blog: Onééé 2 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tak o všetkom
    no to práve neviem.. jediná neštandardnosť bola / partícia na XFS.. ale X krát to nabootovalo OK.
    Keďže tu účet nejde zrušiť, zmenil som si heslo na random a "zabudol ho".
    gtz avatar 1.5.2014 17:51 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: tak o všetkom
    XFS je bez problémů. Pokud neproběhl boot vůbec tak asi nebude problém v XFS, ale možná někde jinde. Pokud ti vyskočí nějaká hlaška o rootu apod. pak je na vině nastavení především grub2.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.