Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
... některé nechápu a některé mě vyloženě vytáčejí....
napriklad?Jasně, neboj se to napsat, i když v případě sporných věcí radši do blogu...Možná je to třeba jen nepochopení určité věci...Navíc by mně zajímalo co takového původně zarytého "windowsáka" nejvíc štve.
Mimochodem ten někdo jsem já
Myslím, že Windows pošleš do věčných lovišť ve chvíli, kdy si uvědomíš, že už jsi na ně měsíc nesáhnul a jen ti zabírají místo na disku
Gratuluji k přechodu. Pro mne bylo Ubuntu také distribucí, která mne dokopla k úplnému útěku od Windows na desktopu, ale časem jsem přešel na Arch, který (když pominu všechny diskutabilní věci) je skvělý (a velmi přehledný) na konfiguraci
Také důvod, proč přejít
Mně je to tedy po vzhledové stránce úplně jedno - nemám problém jak s Windows, tak Winmanagery v GNU/Linuxu (i když nejpřirozenější mi připadne Gnome se svým Aplikace-Místa-Systém, což je také důvod, proč ho používám i přes to, že je jinak těžkopádnější než KDE a občas mne vytáčí proklikávání file dialogem). Používám GNU/Linux spíš z principu - nejsem otrokem nějakých komerčních licencí, které neručí za funkčnost programu, ale jen za to, že tě mohou kriminalizovat za nelegální užívání. Jasně a jednoduše si nastavím firewall, z virů si těžkou hlavu dělat nemusím, funguje tam většina toho, co potřebuji (něco lze vyřešit přes wine) a nemusím řešit žádné cracky, sériová čísla, aktivace a podobné úchylnosti
Ještě poznámka - WinXP vůbec nemusejí být vzhledově hnusná. Kdykoli s nimi přijdu do kontaktu, první, co udělám je, že si povypínám všechny efekty, nastavím si černou plochu a vzhled Win2k, a povypínám cca 80% zbytečných služeb. Pak se v nich dá normálně pracovat. Ale jak jsem psal výš - jde o princip
no ja po 2 letech mam uz plny zuby mandrivy, zkousel sem prejit na leccos ale porad tomu neco chybelo, hodne sem cekal od archu ale ten sem proste nerozchodil. nakonec sem skoncil u kubuntu 6.06 a zatim spokojenost. wokna ale nevyhodim. me by jeden system nestacil. este mam ambice bud naostro nebo ve vmware provozovat bsd, os/2, beos a spol. nasbirano jich mam za ty dva roky co experimentuju pozehnane...
Tiskni
Sdílej: