Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
oowriter
apod.), SUN má předponu s- (swriter
apod.). Ale stejně asi by pak byl systém lehce zmaten, protože by nevěděl, kde otevírat dokumenty (ve které verzi), to by bylo třeba dořešit ručně.
Ale nezkoušel jsem, takže vše je bohapustá teorie #!/bin/bash adir="$( dirname "$0" )" echo "$adir" if ! [ -d "$adir/RPMS" ];then echo "Directory $adir/RPMS does not exist" elif ! find "$adir/RPMS" -type f -iname "openoffice.org-base*.rpm" ;then echo "File openoffice.org-base*.rpm does not exist in directory $adir/RPMS" else installdir="/opt/openoffice.org.$( rpm -qp --queryformat "%{VERSION}" RPMS/openoffice.org-base-*.rpm )" rpm -ivh --nodeps --relocate "$( rpm -qp --queryformat "%{PREFIXES}" RPMS/openoffice.org-base-*.rpm | sort -u )=$installdir" --dbpath "$installdir/RPMDB" RPMS/*.rpm RPMS/desktop-integration/openoffice.org-freedesktop-menus*.rpm fiNejdriv rozbalite rucne balik z tar.gz (vytvori se adresar RPMS a dva soubory install a uninstall). Pak spustite tenhle skript, kterej by mel byt ve stejnem adresari jako ten adresar RPMS (NE, ze ten script bude v tom RPMS). Ten script si zjisti verzi OOo a pak ho nainstalujes do /opt/openoffice.org.VERZE s tim, ze pri instalaci ten RPM prepise originalni umi na to nove a RPM DB umisti do /opt/openoffice.org.VERZE/RPMDB. Samozrejme pak bud muzete nalinkovat programy z /opt/openoffice.org.VERZE/program do /usr/local/bin, nebo si muzete nastavit PATH napr. do /opt/OpenOffice.org/program a pak menit jenom symlink /opt/OpenOffice.org na /opt/openoffice.org.VERZE (takhle to delam ja). Nic ale nebrani spustit jinou verzi pomoci /opt/openoffice.org.JINA-VERZE/program/soffice.
místo toho hebrejského znaku tam má být exponent 2.No, on tam je... jen holt bere doslova "arabská číslice" (nikoliv hebrejská)
Tiskni
Sdílej: