Open source software pro úpravu digitálních fotografií LightZone (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 5.0.0. LightZone je dnes k dispozici pod licencí BSD. Původně se jednalo o proprietární software vyvíjený společností Light Crafts. Ta v prosinci 2012 souhlasila s uvolněním zdrojových kódů jako open source [Wayback Machine].
Byla vydána verze 0.84 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Podrobnosti v přehledu nových vlastností a oprav chyb a Change Logu.
Microsoft představil Azure Linux 4.0 a Azure Container Linux. Na konferenci Open Source Summit North America 2026 organizované konsorciem Linux Foundation a sponzorované také Microsoftem. Azure Linux 4.0 vychází z Fedora Linuxu. Azure Container Linux je založen na projektu Flatcar. Azure Linux (GitHub, Wikipedie) byl původně znám jako CBL-Mariner.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 165 (pdf).
Byla vydána verze 9.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Firefox 151 podporuje Web Serial API. Pro komunikaci s různými mikrokontroléry připojenými přes USB nebo sériové porty už není nutné spouštět Chrome nebo na Chromiu postavené webové prohlížeče.
Byla vydána nová stabilní verze 8.0 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 148. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.
Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).
Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.
.... a zase tak neznama znacka to neni :)
Neznamená to, že by na danou kytaru šly navlíknout jenom nylonky a třeba 11ky struny by jí už dělaly problém?Nejspíš ano. Podle všeho je to normální klasická kytara se širokým krkem, takže tu nebrat.
elektroakustiku jsem kupoval před rokem a půl, na elektrifikaci jsem netrval, ale když už to bylo vpodstatě za stejný prachy, tak proč ne ... a musím říct, že se to vyplatilo, ne že bych už si někdy někde zahrál "plugged", ale kvůli integrovaný ladičce - to je setsakra dobrá věc, pokud člověk nemá absolutní sluch; když chceš hrát na chatě řvoucím opilcům, s externí ladičkou se nechytáš, se zabudovanou naladím i v jedoucím vlaku (ok, samozřejmě se dá tahat externí elektrická a kabel, ale je to vopruz)
heh, jak tak koukám na odkazy, tak tato moje rada šmahem vylučuje asi všechny modely
jinak v týto cenový kategorii se vykašli na nějaký značky a zkušenosti s jejich modelama, i pro ty nejprofláklejší jména dneska hodně dělá číňan, to co bylo v loňský sérii vynikající může bejt letos úplnej šunt (ale i naopak, ono se i tomu číňanovi občas něco povede)
a pokud chceš, aby to za něco stálo, tak si tu kytaru stejně musíš jít osahat, i jednotlivé kusy v rámci jedné série se můžou dost lišit; btw ohledně osahání, nevidím na odkazech popsanej tvar hmatníku, kvůli tomu jsem např. vyloučil jednoho Epiphona, kterej se mi jinak moc líbil, ale prostě se mi blbě držel ...
) - ovšem to stejně tak můžeš říct, ať si to nehyzdí elektrifikací, a pořídí si přicvakávací snímač
ale já s tím estetický problém nemám a furt mi přijde lepší mít to v jednom k okamžitému použití, než se starat o dvě věci - a platit dvě věci, to co odkazuješ stojí skoro jak čtvrt kytary, u těch zabudovaných nevím o žádné dvojici ekvivalentních modelů "s" a "bez", ale ve výrobních nákladech je to pár korun a obecně kytary "s" nejsou dražší než stejná kategorie "bez"
Co se týče těla jdu po dreadnoughtech. Výřez kritický není - vzhledem ke svému "umění" jej stejně nevyužiju, spíše se mi líbí jako zajímavý estetický prvek. Docela by mě ale zajímal jeho vliv na zvuk - jestli pak kytara nezní lepší ve výškách.
o tomto tu uz jeden flame bol 
Elektroakusticka vs. semi-akusticka gitara (alebo aj hollow body electric)
Jestli je cenový strop nastavený jak je, šel bych do Cortky. Byl jsem u několika kytar a baskytar překvapený jak to za ty peníze hrálo. Má to masivní přední desku a když si dáš tu práci a objedeš co nejvíc hudebnin, můžeš natrefit na hodně slušný kousek u kterého je předpoklad že se ještě s věkem vyhraje. Píšeš že jednou z podmínek je kvalitní akustický zvuk, dále že se nechystáš hrát veřejně. Potom nechápu proč se zatěžovat snímačem ze kterého poleze něco vzdáleně připomínajícího akustickou kytaru. Nechci si hrát na nějakého snoba, ale pochop že na kvalitní kytaru nekoupíš za ty peníze ani dřevo, hardware nebo snímač (vše jako samostatné položky, nikoliv v součtu). Ale co bys čekal od člověka, který je zmlsaný hodně pečlivě vybíranými kytarami Martin D-28 nebo D-18
Vestavěná ladička eklhaft, výřez zbytečnost?
Tiskni
Sdílej: