Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
On taky obyčejnej multimetr neumí měřit AC ampéry...
slušel by tomu BD-ROM, ale to asi v linuxu moc e-e že?K DVD mě dohnala cena a dostupnost, ale nevidím důvod, proč by s BD-ROMem měl být problém.
vlc je na radeonech schopno hw akcelerace v linuxu?Údajně ne, ale zatím jsem si problémů (sekání či nadměrná zátěž CPU) nevšiml.
K DVD mě dohnala cena a dostupnost, ale nevidím důvod, proč by s BD-ROMem měl být problém.S BD filmy je velký problém a nejen na Linuxu. Na HDmagu teď máme problém s tím, že máme recenzovat BD filmy, které nám nejdou přehrát ani pod AnyDVD.
Údajně ne, ale zatím jsem si problémů (sekání či nadměrná zátěž CPU) nevšiml.aha, takže věci jako 1080p H264 High Profile Level 4.1+ ti nic neříkají? Tam bys na CPU-limit narazil okamžitě.
Kdyz vidim ty sata-kabely , tak si vzdycky vzpomenu, ze si musim objednat ty s 90° zastrckou, aby se to neohybalo tak, jak na tech fotkach.Ty mám od Gigabyte, byly se základní deskou. Bohužel jsou ohnuté přesně na druhou stranu, než by bylo třeba (tj. ne nahoru, ale dolů
Tearing se Vám při přehrávání videa neděje? Jede to "out of the box" nebo jste něco musel nastavovat? (Tearlees desktop v Catalyst control panelu nebo tak něco)
Používáte to na přehrávání videa? Jak to zvládá přehrát "obyčejný avi-divx" ve 480p bez tearingu?
A jak si to poradí s mkv (h264 720p) když zatoužíte své oko potěšit hezčím obrazem? (a bez tearingu)
A poslední otázka, jak si to poradí s mkv (h264 1080p s bitrate okolo 10-15 Mbps ) když se chcete třeba z rodinou či kamarády kouknout na televizi na pořádný film a udělat si hezký večer? (a bez tearingu)
Děkuji, taky přemýšlím o nějakém malém šikovném HTPC ale kam až mé znalosti ze světa ovladačů grafických karet na linuxu sahají, tak vím, že by to ten AMD Zacate zvládnout (na linuxu) všechno neměl... :(
Tearing se Vám při přehrávání videa neděje? Jede to "out of the box" nebo jste něco musel nastavovat? (Tearlees desktop v Catalyst control panelu nebo tak něco)ATi používám už drahná léta na všech počítačích a tearingu jsem si nikdy nevšiml, ale možná jenom proto, že jsem se na něj nesoustředil. Jinak vše jede out-of-the-box, samozřejmě s nastavením monitoru bylo třeba si trochu pohrát kvůli Big Desktopu. Co se týče velkých rozlišení Vás musím zklamat - bohužel mám doma vše v menším rozlišení (přizpůsobeno starému PC), ale jakmile stáhnu nějaké samply v HD, zkusím je a dám vědět.
Díky za odpověd. Kdyby tam by tearing, tak by jste si toho určitě všimnul :) Ale stejně je pro mě záhadou, jaktože na jednou čipu tearing při videu přes (předpokládám) Xv výstup není, a u jiných čipů je nepřehlédnutelný. AMD se netají tím, že video bez tearingu fglrx driver neumí, proto tam vymýšlí tu super spomalovací volbu "tearless desktop", no mají v tom bordel :(
Tiskni
Sdílej: