Byla vydána nová verze 10.1 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Uživatel je nově varován, když se nepoužívá postkvantovou výměnu klíčů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.
Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.
V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů
… více »Google Chrome 141 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 141.0.7390.54 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 21 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich (Heap buffer overflow in WebGPU) bylo vyplaceno 25 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
eDoklady mají kvůli vysoké zátěži technické potíže. Ministerstvo vnitra doporučuje vzít si sebou klasický občanský průkaz nebo pas.
Novým prezidentem Free Software Foundation (FSF) se stal Ian Kelling.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).
Vyšla kniha Počítačové programy a autorské právo. Podle internetových stránek nakladatelství je v knize "Významný prostor věnován otevřenému a svobodnému softwaru, jeho licencím, důsledkům jejich porušení a rizikům „nakažení“ proprietárního kódu režimem open source."
v názvu jakékoliv cesty nesmí být diakritika v názvu jakékoliv cesty nesmí být mezerato podle mne neni chyba ale zdravy rozum. Ja vim, ze to, co ve Windows zaclo je dnes vseobecne rozsireny nesmysl a rada lidi si mysli , ze je to i prirozene. Ale bohuzel nas to vsechny stoji furu penez. Jinak to co popisujete bych obecne zaradil pod pojem: normalizace, typizace, unifikace. a to, ze se dnes na tyto veci neklade duraz nas opet stoji furu casu a penez. Je to klasicka ukazka toho, jak trh nereguluje smysluplne Zda by stat mohl diky nejake normalizacni instituci stanovit pravidla, aby se mohl nejaky pitomy program bez Vami popisovanych problemu instalovat. Ale bohuze stali na zacatku te cesty 20-25 leti spoluobcane, kteri jeste nemeli tenkrat dostatekh zkusenosti a vysledek dnes sklizime.
cesta k suboru moze obsahovat lubovolne znaky. Ak s tym ma nejaky program problem, tak je to chyba+1
user@stroj:~$ touch 'ano****?' user@stroj:~$ ls -al ano\*\*\*\*\? -rw-r--r-- 1 user user 0 lis 14 15:11 ano****? user@stroj:~$ mv ano\*\*\*\*\? ne user@stroj:~$ ls -al ne -rw-r--r-- 1 user user 0 lis 14 15:11 ne
/mnt/samba# touch "aa*ble*uuu" touch: cannot touch ‘aa*ble*uuu’: No such file or directory /mnt/samba# touch /tmp/"aa*ble*uuu" /mnt/samba#
~> echo "aa*ble*uuu" aa*ble*uuu ~> echo 'aa*ble*uuu' aa*ble*uuuřekl bych, že v tomto případě žádný. A proto jsem tam taky dával ukázku, že vytvoření toho souboru v /tmp (ext4) projde.
Tak je potřeba opravit Sambu. Je to jako kdybys měl v programu SQL injection a vymlouval se na to, jak jsou ti uživatelé nemožní, když někam zadávají apostrofy a středníky (třeba do jména).
+1cesta k suboru moze obsahovat lubovolne znaky. Ak s tym ma nejaky program problem, tak je to chyba+1
Je to klasicka ukazka toho, jak trh nereguluje smysluplneTo je zase blábol. Je to ukázka akorát toho, že zákazníkovi současný stav nevadí, protože produkt, který si koupil, mu funguje (zejména vzhledem k tomu, že když už někdo má na tuhle srandu, tak pravděpodobně bude mít na to koupit si k tomu desktop od Red Hatu.)
Jo, projevilo by se to přesně tak.Nevěřím. Lidi dokážou nějaké vadění přetrpět, než aby šli místo toho plnit housky do McDolan's.
Tiskni
Sdílej: