Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »já sem skrz ně koukala na sluníčko. musí se jich ale dát víc nasebe a musí se jakoby koukat skrz tu normálně neprůhlednou lesklou vrstvu ne skrz tu díru uprostřed :O :O :D ;D
--resample 44.1
A proč já debil stračím čas, že to ještě čtu?
A proč já debil korunovanej ještě pláču v diskuzi?
Protože se ZLEM je třeba bojovat a celá tahle série je ZLO!
Proč dělají zvěrstva jako --resample 44.1U toho jsem taky vyskočil, ale vzhledem ke kvalitě záznamu a požadavkům autora je to asi celkem jedno. Pro něj je důležité zachovat si koncert, který bohužel prošel cestou TV - VHS - DVD (blbě), s tím se dneska jen těžko něco udělá, tak si to uchoval v pro něj koukatelné kvalitě, čemuž rozumím. Spíše je zarážející, že se taková videa produkují i dnes. Krásně to popsal Captain Disillusion ve své sérii a je fakt, že z jednoho zdroje od jednoho autora se lze dočkat kombinací snad úplně všeho. Když vezmu jen framerate, tak od jednoho zdroje tu mám 24, 25, 29.97 (což někdo dokonce i doporučuje například pro export z Blenderu...), 30, 48, 50, 59.94, 60. Opakuji od jednoho autora. Vůbec nepočítám další kombinace jako točení na výšku, různá rozlišení, interlacing se dneska naštěstí moc často nevidí. Zřejmě má být každé jeho video unikátní i co se technických parametrů týče. Nechápu, nevím, jestli to ti lidi dělají schválně, nebo má každý mobil / kamera jiný default a nikdo to neřeší.
Nechápu, nevím, jestli to ti lidi dělají schválně, nebo má každý mobil / kamera jiný default a nikdo to neřeší.Jo kdejaky zarizeni je defaultne nastavene poruznu, spoustu si toho rozvrtaj uzivatele. Hlavne ze maj full HD a 4K videa, fotky 20 MB a vic protoze cim vic megabajt tim vetsi kvalita... to da volovi rozum prece... a tak muzeme pokracovat. Proste lidi tomu technicky nerozumeji a jen vedi ze vic megabajt, megapixel framerate je proste lepsi, kvalitnejsi. Natocej video uploadujou na YT a tam si s tim nejaky ffmpeg, avconv... poradi. Veskere toto uci lidi akorat nepouzivat hlavu, neznat technicke parametry a vubec nicemu nerozumet hlavne aby si koupili novy kram ktery dela zase vetsi a vetsi fotky, videa, aby si mohli koupit vetsi a vetsi uloziste dat...
-vf cropdetect
Tiskni
Sdílej: