Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
já sem skrz ně koukala na sluníčko. musí se jich ale dát víc nasebe a musí se jakoby koukat skrz tu normálně neprůhlednou lesklou vrstvu ne skrz tu díru uprostřed :O :O :D ;D
--resample 44.1
A proč já debil stračím čas, že to ještě čtu?
A proč já debil korunovanej ještě pláču v diskuzi?
Protože se ZLEM je třeba bojovat a celá tahle série je ZLO!
Proč dělají zvěrstva jako --resample 44.1U toho jsem taky vyskočil, ale vzhledem ke kvalitě záznamu a požadavkům autora je to asi celkem jedno. Pro něj je důležité zachovat si koncert, který bohužel prošel cestou TV - VHS - DVD (blbě), s tím se dneska jen těžko něco udělá, tak si to uchoval v pro něj koukatelné kvalitě, čemuž rozumím. Spíše je zarážející, že se taková videa produkují i dnes. Krásně to popsal Captain Disillusion ve své sérii a je fakt, že z jednoho zdroje od jednoho autora se lze dočkat kombinací snad úplně všeho. Když vezmu jen framerate, tak od jednoho zdroje tu mám 24, 25, 29.97 (což někdo dokonce i doporučuje například pro export z Blenderu...), 30, 48, 50, 59.94, 60. Opakuji od jednoho autora. Vůbec nepočítám další kombinace jako točení na výšku, různá rozlišení, interlacing se dneska naštěstí moc často nevidí. Zřejmě má být každé jeho video unikátní i co se technických parametrů týče. Nechápu, nevím, jestli to ti lidi dělají schválně, nebo má každý mobil / kamera jiný default a nikdo to neřeší.
Nechápu, nevím, jestli to ti lidi dělají schválně, nebo má každý mobil / kamera jiný default a nikdo to neřeší.Jo kdejaky zarizeni je defaultne nastavene poruznu, spoustu si toho rozvrtaj uzivatele. Hlavne ze maj full HD a 4K videa, fotky 20 MB a vic protoze cim vic megabajt tim vetsi kvalita... to da volovi rozum prece... a tak muzeme pokracovat. Proste lidi tomu technicky nerozumeji a jen vedi ze vic megabajt, megapixel framerate je proste lepsi, kvalitnejsi. Natocej video uploadujou na YT a tam si s tim nejaky ffmpeg, avconv... poradi. Veskere toto uci lidi akorat nepouzivat hlavu, neznat technicke parametry a vubec nicemu nerozumet hlavne aby si koupili novy kram ktery dela zase vetsi a vetsi fotky, videa, aby si mohli koupit vetsi a vetsi uloziste dat...
-vf cropdetect
Tiskni
Sdílej: