Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Viděl jenom počítače ve své podsíti a ani přes router, který viděl, se pakety nedostaly ven do internetu. Obviňovali jsme switch, špatně nastavené DNS, špatnou doménu stroje, ale všechno bylo správně. Když tedy došlo k přesunu serveru za jiný uzel sítě, do serverovny kam by stejně časem přišel, milý server sice nastartoval, ale neukázal se login. Skončilo to na 'pid mysql ended', což bylo správně, protože zatím neexistuje žádná databáze. Inu, Tuxovi se tam asi nelíbilo. Docela to chápu, mě by se taky nechtělo z volného prostoru učebny do rohu serverovny, navíc mezi ostatní počítače.
Chrootnul jsem se tam ze Slaxu a zakázal spouštění rc.mysql a rc.firewall (iptables hlásil nějaké chyby) a server po restartu krásně nastartoval. Tux zjevně vycítil mé myšlenky a tak se po přihlášení objevila fortunka
"Crush! Kill! Destroy!"
Server hned fungoval, tak jak má, konečně komunikoval se sítí. Iptables evidentně neblokovali login, ale rc.mysql jsem radši nezkoušel spustit.
Do spuštěného systému na instalujeme balík php. Důkladně promícháme proměnou open_basedir v php.ini a necháme pár minut odstát.
Když se to stalo poprvé, bral jsem to jako 'daily wtf'. Netuším proč, ale úplně stejně jsem musel postupovat na dalším serveru se Slackwarem.
Nu což, that's not bug, that's feature.
Tiskni
Sdílej: