Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Mama se naucila ponejprv delat s Mozilla Suite a nechce slyset o nicem jinem, protoze ji "mouzilka, takovy ten dracek" prijde intuitivni. Zadne "modre ecko", zadny "fajrfoks", atd ... proste nic.Tohle neni intuitivita, ale zvyk. "Intuitivní" je to, co sem v životě neviděl, ale i přesto se s tím za chvilku naučim zacházet... Ale jinak je intuitivita jen planej pojem, kterym se ohání jistá softwarová společnost a její příznivci
Ale nečekejte nic extra, je to jen blbosta tím pádem mi první část Vašeho komentáře připadá poněkud, no, přinejmenším zbytečná. Nechci se Vás nijak dotknout, ale myslím, že jste příspěvek nepochopil. Význam slova intuice znám. Pro jistotu, Ottova encyklopedie říká:
intuice, (psychol.) schopnost bezprostředního postižení pravdy a získávání poznatků bez logické úvahy a analýzy nezávisle na zkušenosti a praxi.Nicméně v příspěvku slovo intuitivní nechápu v jeho pravém a jediném správném významu, ale, snad celkem jednoznačně, ve významu, který "definoval" marketing softwarového průmylu. <DEMAGOGIE> Kdybych měl brát význam slova intuice a z něj odvozené adjektivum intuitivní v jeho jazykově správném významu, dopracoval bych se k tomu, že marketingová definice slova "intuitivní" je naprosto nesmyslná, protože člověk, který v životě neviděl počítač (tedy nemá "žádné zkušenosti a praxi") bude stejně na Průvodce mazáním souborů koukat jak husa do flašky, jelikož netuší, že má vzít do ruky myš (ví-li vůbec, co to "myš" je) a kliknout na tlačítko "Další". Ale stejně tak nebude schopný použít wget, protože ani neví, co chce vlastně udělat. </DEMAGOGIE> -miky
Tiskni
Sdílej: