Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Celý život se učíme, ale nakonec stejně umřeme hloupí.
Lidská je schopnost dělat chyby, ale lidskost je umět se z chyb učit. Ať už z cizích, nebo ze svých vlastních
Spousta lidí pořád tvrdí, že Linux, potažmo UN*Xy nejsou, ehm., intuitivní. To samozřejmě není tak úplně pravda.
Právě před chvilkou se mi totiž v konzoli povedlo něco, co se nedá nazvat jinak, než intuitivní. Ale nečekejte nic extra, je to jen blbost
Potřeboval jsem stáhnout jeden geniální web, celý, rekurzivně. Podobnou věc jsem nikdy nedělal, ani v klikátkách, ani na konzoli. Napadlo mě použít wget. Napsal jsem akorát
$ wget http://math.feld.cvut.cz/mt
a samozřejmě se nic rozumnýho nestalo. Ale pak jsem si řek (intuice) "Hmm, ale vždyť já to chci rekurzivně!"
Tož sem napsal
$ wget -r http://math.feld.cvut.cz/mt
a voila! Za minutu jsem měl celej web staženej... A pak že Linux není intuitivní
Tiskni
Sdílej:
Mama se naucila ponejprv delat s Mozilla Suite a nechce slyset o nicem jinem, protoze ji "mouzilka, takovy ten dracek" prijde intuitivni. Zadne "modre ecko", zadny "fajrfoks", atd ... proste nic.Tohle neni intuitivita, ale zvyk. "Intuitivní" je to, co sem v životě neviděl, ale i přesto se s tím za chvilku naučim zacházet... Ale jinak je intuitivita jen planej pojem, kterym se ohání jistá softwarová společnost a její příznivci
Ale nečekejte nic extra, je to jen blbosta tím pádem mi první část Vašeho komentáře připadá poněkud, no, přinejmenším zbytečná. Nechci se Vás nijak dotknout, ale myslím, že jste příspěvek nepochopil. Význam slova intuice znám. Pro jistotu, Ottova encyklopedie říká:
intuice, (psychol.) schopnost bezprostředního postižení pravdy a získávání poznatků bez logické úvahy a analýzy nezávisle na zkušenosti a praxi.Nicméně v příspěvku slovo intuitivní nechápu v jeho pravém a jediném správném významu, ale, snad celkem jednoznačně, ve významu, který "definoval" marketing softwarového průmylu. <DEMAGOGIE> Kdybych měl brát význam slova intuice a z něj odvozené adjektivum intuitivní v jeho jazykově správném významu, dopracoval bych se k tomu, že marketingová definice slova "intuitivní" je naprosto nesmyslná, protože člověk, který v životě neviděl počítač (tedy nemá "žádné zkušenosti a praxi") bude stejně na Průvodce mazáním souborů koukat jak husa do flašky, jelikož netuší, že má vzít do ruky myš (ví-li vůbec, co to "myš" je) a kliknout na tlačítko "Další". Ale stejně tak nebude schopný použít wget, protože ani neví, co chce vlastně udělat. </DEMAGOGIE> -miky