TerminalPhone (png) je skript v Bashi pro push-to-talk hlasovou a textovou komunikaci přes Tor využívající .onion adresy.
Před dvěma lety zavedli operátoři ochranu proti podvrženým hovorům, kdy volající falšuje čísla anebo se vydává za někoho jiného. Nyní v roce 2026 blokují operátoři díky nasazeným technologiím v průměru 3 miliony pokusů o podvodný hovor měsíčně (tzn., že k propojení na zákazníka vůbec nedojde). Ochrana před tzv. spoofingem je pro zákazníky a zákaznice všech tří operátorů zdarma, ať už jde o mobilní čísla nebo pevné linky.
Společnost Meta (Facebook) předává React, React Native a související projekty jako JSX nadaci React Foundation patřící pod Linux Foundation. Zakládajícími členy React Foundation jsou Amazon, Callstack, Expo, Huawei, Meta, Microsoft, Software Mansion a Vercel.
Samsung na akci Galaxy Unpacked February 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy S26, S26+ a S26 Ultra a sluchátka Galaxy Buds4 a Buds4 Pro. Telefon Galaxy S26 Ultra má nový typ displeje (Privacy Display) chránící obsah na obrazovce před zvědavými pohledy (YouTube).
Byla vydána grafická knihovna Mesa 26.0.1 s podporou API OpenGL 4.6 a Vulkan 1.4. Je to první stabilní verze po 26.0.0, kde se novinky týkají mj. výkonu ray tracingu na GPU AMD a HoneyKrisp, implementace API Vulkan pro macOS.
Byla vydána nová verze 4.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Byla vydána nová verze 3.23.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opravuje 11 bezpečnostních chyb.
Španělský softwarový inženýr oznámil, že se mu podařilo na dálku ovládat sedm tisíc robotických vysavačů po celém světě. Upozornil tak na slabé kybernetické zabezpečení těchto technologií a jejich možné a snadné zneužití. Nesnažil se hacknout všechny robotické vysavače po světě, ale pouze propojil svůj nový DJI Romo vysavač se zařízením Playstation. Aplikace podle něj ihned začala komunikovat se všemi sedmi tisíci spotřebiči a on je
… více »Momo je fenka cavapoo, která svými náhodnými stisky kláves bezdrátové klávesnice vytváří jednoduché počítačové hry. Technicky to funguje tak, že Raspberry Pi s připojenou bluetooth klávesnicí posílá text do Claude Code, který pak v Godotu píše hry a sám je i testuje pomocí screenshotů a jednoduchých simulovaných vstupů. Za stisky kláves je Momo automaticky odměňována pamlsky. Klíčový je pro projekt prompt, který instruuje AI, aby i
… více »GNU awk (gawk), implementace specializovaného programovacího jazyka pro zpracování textu, byl vydán ve verzi 5.4.0. Jedná se o větší vydání po více než dvou letech. Mezi četnými změnami figuruje např. MinRX nově jako výchozí implementace pro regulární výrazy.
dnes 21:05 | Gentoo | poslední úprava: dnes 21:12Jinak na ty linky lze použít eselect:
$ eselect bashcomp
Usage: eselect bashcomp <action> <options>
Standard actions:
help Display help text
usage Display usage information
version Display version information
Extra actions:
disable <target> Disable specified completion(s)
--global Disable for all users
<target> Target name or number (from 'list' action)
enable <target> Enable specified completion(s)
--global Enable for all users
<target> Target name or number (from 'list' action)
list List available completions
--global List globally enabled completions
echo "[[ -f /etc/profile.d/bash-completion.sh ]] && source /etc/profile.d/bash-completion.sh >> /etc/bash/bashrc
adresář.d/ automaticky?M51Va jadd # cat /etc/profile
# /etc/profile: login shell setup
#
# That this file is used by any Bourne-shell derivative to setup the
# environment for login shells.
#
# Load environment settings from profile.env, which is created by
# env-update from the files in /etc/env.d
if [ -e /etc/profile.env ] ; then
. /etc/profile.env
fi
# You should override these in your ~/.bashrc (or equivalent) for per-user
# settings. For system defaults, you can add a new file in /etc/profile.d/.
export EDITOR=${EDITOR:-/bin/nano}
export PAGER=${PAGER:-/usr/bin/less}
# 077 would be more secure, but 022 is generally quite realistic
umask 022
# Set up PATH depending on whether we're root or a normal user.
# There's no real reason to exclude sbin paths from the normal user,
# but it can make tab-completion easier when they aren't in the
# user's PATH to pollute the executable namespace.
#
# It is intentional in the following line to use || instead of -o.
# This way the evaluation can be short-circuited and calling whoami is
# avoided.
if [ "$EUID" = "0" ] || [ "$USER" = "root" ] ; then
PATH="/usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:${ROOTPATH}"
else
PATH="/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:${PATH}"
fi
export PATH
unset ROOTPATH
if [ -n "${BASH_VERSION}" ] ; then
# Newer bash ebuilds include /etc/bash/bashrc which will setup PS1
# including color. We leave out color here because not all
# terminals support it.
if [ -f /etc/bash/bashrc ] ; then
# Bash login shells run only /etc/profile
# Bash non-login shells run only /etc/bash/bashrc
# Since we want to run /etc/bash/bashrc regardless, we source it
# from here. It is unfortunate that there is no way to do
# this *after* the user's .bash_profile runs (without putting
# it in the user's dot-files), but it shouldn't make any
# difference.
. /etc/bash/bashrc
else
PS1='\u@\h \w \$ '
fi
else
# Setup a bland default prompt. Since this prompt should be useable
# on color and non-color terminals, as well as shells that don't
# understand sequences such as \h, don't put anything special in it.
PS1="${USER:-$(type whoami >/dev/null && whoami)}@$(type uname >/dev/null && uname -n) \$ "
fi
for sh in /etc/profile.d/*.sh ; do
[ -r "$sh" ] && . "$sh"
done
unset sh
2. Poznáš to z toho ?Poznám z toho, že ten první krok je zbytečný, protože se ten soubor spouští automaticky.for sh in /etc/profile.d/*.sh ; do [ -r "$sh" ] && . "$sh" done
Tiskni
Sdílej: