Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.
Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.
npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.
Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.
Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu kapesního počítače s Linuxem CardputerZero od společnosti M5Stack. Postaven je na Raspberry Pi Compute Module 0. Podporuje moduly M5. Koupit lze s rozšířeními LoRa a CC1101.
Tento týden se bude vyznačovat zejména deštěm, a proto vás může zajímat, že již v úterý proběhne 63. Virtuální Bastlírna, která se bude odehrávat přímo v teple vašich domovů a bastlíren. Proto se připojte k této volné otevřené diskuzi bastlířů, techniků, vědců, ve které se probírají novinky a zajímavá témata z techniky. Mezi největší novinky bude tentokrát patrně patřit oznámení hackerského nástroje Flipper One. Zároveň úspěšně probíhá
… více »86Box (Wikipedie), tj. emulátor retro počítačů založených na x86, byl vydán ve verzi 6.0. Přibyly například zvuky pevného disku. Na GitHubu jsou vedle zdrojových kódů ke stažení také připravené balíčky ve formátu AppImage.
Byla vydána nová verze 4.6 audio přehrávače Audacious (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový plugin pro procházení soubory, podporu audio formátu Musepack SV8 nebo přechod na build systém Meson.
P□Z□R, ZÁŽEH PRVNÍ SVÍČKY JIŽ V ČASE T MINUS 86400 VTEŘIN!
PRVNÍ ADVENTNÍ VĚNEC VYMYSLEL A VYTV□ŘIL PR□TESTANTSKÝ TE□L□G J□HANN HINRICH WICHERN, KTERÝ MIM□ SP□USTY JINÝCH CHARITATIVNÍCH AKTIVIT I ZAKLÁDAL A VEDL ŠK□LY PR□ CHUDÉ DĚTI. A TY SE H□ KAŽDÝ R□K USTAVIČNĚ PTALY, KDY UŽ BUDE TEN ŠTĚDRÝ VEČER. A TAK UPLETL VĚNEC, DAL NA NĚJ MALÉ ČERVENÉ SVÍČKY PR□ VŠEDNÍ DNY A ČTYŘI VĚTŠÍ BÍLÉ PR□ NEDĚLE. A KAŽDÝ DEN SE PR□STĚ ZAPÁLIL□ □ JEDNU SVÍČKU VÍCE. PR□BLÉM VYŘEŠEN! DĚTI SE PŘESTALY PTÁT, KDY UŽ BUDE ŠTĚDRÝ VEČER. ZAČALY SE ALE PR□ ZMĚNU PTÁT, KDY SE ZAČNE ZAPAL□VAT VĚNEC. TEDY PŘESNĚJI - SVÍČKY NA VĚNCI
MEZI NÁMI, JE T□ VYKRADENÝ □SMIRAMENNÝ SVÍCEN ŽID□VSKÉH□ SVÁTKU CHANUKY. ALE TAKT□ BYSTE M□HLI URČITĚ P□KRAČ□VAT DÁL K RŮZNÝM PŘEDABRAHAMICKÝM P□HANSKÝM KULTŮM A RYTUÁLŮM, JÁ T□ BERU JAK□ RŮZNÉ VERZE T□H□ SAMÉH□ PR□DUKTU 

Tiskni
Sdílej:
$ whois abclinuxu.cza pořád to tu ještě tak nějak žije.
% (c) 2006-2019 CZ.NIC, z.s.p.o.
% Whoisd Server Version: 3.12.0
% Timestamp: Sat Nov 30 11:50:22 2019
domain: abclinuxu.cz
registrant: NITEMEDIA
nsset: NSS:GLOBE-SGLO000001:1
keyset: A24-KEYSET
registrar: REG-ACTIVE24
registered: 15.11.2001 12:56:00
changed: 01.11.2014 00:21:12
expire: 24.11.2020
...
čočkin je podtržítko :D :D :D hele
svíčky si myslim jsou jako uplně supr věc! nejlepší jsou takový ty velký jak když hořej tak se tavěj a dotoho roztavenýho vosku nebo parafínu se daj rychle strkat a rychle vyndávat prsty a dělá to takový jakože supr odlitky otisků. dotoho vosku se dá taky strčit třeba chcíplá moucha nebo chcíplej pavouček a vindat a mit pak takovou malinkatou voskovou můmijku. noa jak je ta můmije ještě vobalená v tom roztaveným vosku tak ještě lepí a dá se přilepit někam zepředu na tu svíčku a udělat zní takovou jakoby ozdobičku.
na plamínku svíčky se taky dá doruda žavit sponka do vlasů nebo kus drátku a do tý svíčky zapichovat nebo s rozžavenou po tý svíčce kreslit a dělat ji takovou zajímavou.
když si hrajete se svičkama si musíte dávat pozor na vlasy! vlasy mužou najednou celý chytnout a začne to děsně smrdět. vždycky strkejte do plamínku vlasy jenom potroškách. noa za vlasy vás taky muže popadnout kostelník vytáhnout za ně z kostela a říct "jsem ti zkoušel domluvit podobrým ať toho necháš! když se neumíš při mši jako chovat tak vypadni!"
viděls vynález zkázy jak plachetnice tam plula za bezvětří i proti větru protože ji tajně pod vodou tahala ponorka?? supr nápad že by byla jako škoda ho jako vubec nepoužít :D :D
no to je toho. už si viděl videjko pavla novotnýho v ruský televizi?? když se v tom hitech studiu oběvil na velký obrazovce jeho xift tak sem normálně vyprskla smíchy :D :D :D :D