Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Na rozdíl od tebe alespoň pro linuxovou komunitu něco dělá.. jediné, co jsi ty kdy komu něco dal, jsou žaludeční vředy.Chceš říct, že se mi kromě té cca desítky článků, 101 CreativeCommon blogů a 6930 commitů do OpenSource projektů navíc podařilo ti dát žaludeční vředy? To je lepší, než jsem si původně myslel. Možná by stálo za zvážení se mým věcem vyhýbat, čistě ze zdravotních důvodů.
Mně se ebook k ničemu nehodí, ale přesto autorovi děkuji za pěknou myšlenku své poznatky sdílet. A že není George Clooney je úplně fuk.Nepsal jsem nic o ebooku, ani o tom jak autor vypadá (imho zcela ok), ale proč dává do videí dlouhé prostoje, kdy se v záběru třeba 15 vteřin nic neděje a navíc tam nechává různá přeřeknutí, když přitom zcela očividně ty videa později edituje (jsou v nich vidět skoky). Chápu, že za tím může být určitý záměr, například snaha vykreslit se jako pravý IT nerd, či nějaký komplikovaný způsob humoru. Vzhledem k počtu odběratelů a shlédnutí videí jsem ovšem cítil potřebu se ujistit, jestli to tak je fakt naschvál, a je za tím nějaká myšlenka, nebo se jedná o kouzlo nechtěného.
takhle natáčet v autě. Bacha, aby sis přitom nerozbil hubu.
Možná to bude znít cynicky, ale pokud jen sám sobě, tak je to pořád ještě ten lepší způsob, jak to může dopadnout.
Tiskni
Sdílej: