Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Jeden človek by neveril, koľko času zaberie jeden taký maličký uvrešťaný kakajúci uzlík šťastia. Takže som sa konečne po dvoch dňoch dostal ku PC, a riešeniu môjho problému z prvej časti blogu.
Takže prcek zaspal, rýchlo zapínam PC. OK, login, vytváram zariadena
mknod -m 0666 /dev/raw1394 c 171 0
a naťahujem moduly
mknod -m 0666 /dev/video1394 c 172 0raw1394
, video1394
a dv1394
.
Zapínam kameru. V logu sa objavuje správa od ieee1394.agenta - nepozná ovládač pre zariadenie 0x/0x/0x
. To sa mi nepáči.
Spúšťam kino. Nabieha, tvári sa že má všetko čo potrebuje, aj kameru rozoznal. Tak idem na Capture. Ovládanie videokamery z kina funguje. Pásku bez problémov pretáčam, spustím play, zastavím, vyzerá to nádejne. Dávam samotné Capture... kamera pustila play... KUA! Nič... no DV...
Skúšam dvgrab. Chybovú hlášku o absencii libquicktime registrujem už len kútikom oka, ako bežím po schodoch ku práve sa zobudenému drobčekovi.
Pokračovanie nabudúce, komentáre a nápady sú samozrejme vítané
Tiskni
Sdílej:
/dev/video1394/0-3
s major 171 a minor 16-19. Takto to vyzerá, keď človek robí viac vecí naraz...
libquicktime
není potřeba, pokud nechceš používat QuickTime kodek. S těmi čísly teď nevím, ale pokud funguje ovládání, pak zařízení raw1394
funguje správně. I přes něj se dá grabovat - má sice větší zátěž procesoru, ale funguje to. Stačí v nastavení Kina říct, že se má použít právě toto. Totéž dvgrab
.
/dev/raw1394.
. Snáď budem mať dnes dosť času venovať sa tomu podrobnejšie. Stiahol som pre istotu aj najnovšie jadro, tak uvidíme, ako to dopadne.
raw1394
, ale nejspíš v nastavení Kina.