Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.
Byla vydána nová verze 3.47 frameworku Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací a nová verze 3.13 souvisejícího programovacího jazyka Dart (Wikipedie).
Byla vydána nová verze 26.1 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Bian-May. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Na akci Made by Google 2026 (YouTube) byla oficiálně představena jedenáctá generace telefonů Pixel s novým čipem Google Tensor G6 a hodinky Pixel Watch 5.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se spolu s partnery z dalších zemí připojil ke společnému upozornění (Joint Cybersecurity Advisory) týkajícímu se probíhající kybernetické kampaně skupiny LAUNDRY BEAR zaměřené na uživatele e-mailové platformy Zimbra Collaboration Suite (ZCS) nejméně od července 2025. NÚKIB doporučuje organizacím využívajícím Zimbra Collaboration Suite neprodleně ověřit, zda
… více »Intel vydal 42 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20260811 mikrokódů pro své procesory.
Sny o designu GNOME Shellu, článek s náhledy a videi, představuje dlouhodobou vizi týmu GNOME pro vylepšení uživatelského rozhraní GNOME Shellu. Zatímco nedávné verze přinášely spíše drobné úpravy, designéři nyní plánují zásadnější změny.
Byla vydána nová verze 10.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu důležitých bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb. Nově vyžaduje podporu ECC (Elliptic Curve Cryptography) v libcrypto, včetně křivky NISTP521.
Byla vydána nová verze 10.6 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. S novými obrazy pro Orange Pi 4 Pro, Orange Pi Zero 3W a Odroid M1/M1S/M2. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Námořní drony používané elitními jednotkami britského královského námořnictva tajně posílaly údaje do Číny. Stroje vybavené čínskými komponenty měly být využívány pro vojenské operace na Blízkém východě. Kamery na dálkově řízených průzkumných člunech K3 Scout byly vybavené součástkami, které bez vědomí britského námořnictva odesílaly informace do spojeného zařízení v Číně. Britské námořní síly využívaly flotilu námořních dronů
… více »Narazil som na problém, kedy googleearth (najnovšia verzia pre tučniaka) zaokrúhľoval súradnice načítaných gpx/kml logov na celé stupne, čo bolo samozrejme nepoužiteľné. Chvíľku mi trvalo, kým som zistil, že problém je v locales, konkrétne v LC_NUMERIC. Výstup
localena mojom stroji:
LANG=sk_SK.utf8 LC_CTYPE="sk_SK.utf8" LC_NUMERIC="sk_SK.utf8" LC_TIME="sk_SK.utf8" LC_COLLATE=C LC_MONETARY="sk_SK.utf8" LC_MESSAGES="sk_SK.utf8" LC_PAPER="sk_SK.utf8" LC_NAME="sk_SK.utf8" LC_ADDRESS="sk_SK.utf8" LC_TELEPHONE="sk_SK.utf8" LC_MEASUREMENT="sk_SK.utf8" LC_IDENTIFICATION="sk_SK.utf8" LC_ALL=Riešením je teda spúšťať googleearth takto:
LC_NUMERIC=C googleearthNeviem, či to reportovať, lebo kamoš sa snažil reprodukovať chybu na Ubuntu, ale bez úspechu. Môžete to prosím skúsiť aj Vy, nech zo seba nerobim zbytočne trúbku. Dík.
Tiskni
Sdílej:
dobry napad.. http://www.sendspace.com/file/kf8nvr
LANG=cs_CZ.UTF-8
LC_CTYPE="cs_CZ.UTF-8"
LC_NUMERIC="cs_CZ.UTF-8"
LC_TIME="cs_CZ.UTF-8"
LC_COLLATE=C
LC_MONETARY="cs_CZ.UTF-8"
LC_MESSAGES="cs_CZ.UTF-8"
LC_PAPER="cs_CZ.UTF-8"
LC_NAME="cs_CZ.UTF-8"
LC_ADDRESS="cs_CZ.UTF-8"
LC_TELEPHONE="cs_CZ.UTF-8"
LC_MEASUREMENT="cs_CZ.UTF-8"
LC_IDENTIFICATION="cs_CZ.UTF-8"
LC_ALL=
a načetlo to myslímže správně, ukázalo to trasu ve vesnici Šaca.ja mam (takmer) up-to-date 32-bit Arch. mozno sa to neprejavuje v 64bitovej verzii, ktovie..