abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    25.9.2007 18:37 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    Co si o něco málo připlatit. Měl by si i lepší grafiku ;-) IBM Lenovo
    Josef Kufner avatar 25.9.2007 18:47 Josef Kufner | skóre: 70
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    No, když už, tak Thinkpada. Nic jinýho nebrat.
    Hello world ! Segmentation fault (core dumped)
    Konqui avatar 25.9.2007 19:33 Konqui | skóre: 18 | blog: Konqui | Rožnov pod Radhoštěm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    Jak jsem řekl, absolutní strop je 28 000,- původně byl 25 000.U toho Lenova je menší HDD a slabší CPU a horší display
    Open/save dialogy z GTK+ jsou nejkřiklavější ukázkou toho nejdebilnějšího software, co vůbec může existovat.
    25.9.2007 18:59 VRtulnikk | skóre: 17 | blog: blogisek | Rokycany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    jelikoz na vejsku, koukal bych taky hodne po vydrzi baterie.... ja byl hodne spokojeny s iMacem G4 ... ve spojeni s Parallels by to mohlo uspokojit i vase pozadavky
    25.9.2007 19:18 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    Zrovna koukám, na zápis v sekci hardware HP Compaq 6710b Drivery xserver-video-intel v xorg 7.1 ještě nepodporují grafickou kartu intel x1300
    Konqui avatar 25.9.2007 19:31 Konqui | skóre: 18 | blog: Konqui | Rožnov pod Radhoštěm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    To mě netrápí, 7.2 už jo....U intelu z podpory nemám strach....
    Open/save dialogy z GTK+ jsou nejkřiklavější ukázkou toho nejdebilnějšího software, co vůbec může existovat.
    frEon avatar 26.9.2007 14:58 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    jojo, ale s poslednim xorgem 7.2 je to vo pohode. takze se podivej co ma tvoje oblibena distribuce a pak se rozhodni. toto neni problem jen tohoto notebooku, ale vsech s touhle intelackou grafikou.
    Talking about music is like dancing to architecture.
    25.9.2007 19:32 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    Kup si radši něco jako Asus Eee, když chceš s sebou vláčet nějakej krám. Za zbytek poskládej nabušenou herní mašinu, pařane. Další výhodou bude, že Visty si v tomhle případě můžeš poctivě ukrást*. Pak jsou tu takové ty obecné důvody, ale ty už opakovat nebudu.

    Já myslím, že za těmi snahami vyrobit co nejvíc vysokoškoláků, bude nějaká temná lobby prodejců laptopů.

    * Bude flejm?
    Konqui avatar 25.9.2007 19:36 Konqui | skóre: 18 | blog: Konqui | Rožnov pod Radhoštěm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    Nejsem pařan.Chci se jen sem-tam odreagovat na takových hrách které mě kdysi bavily...Ale obejdu se bez nich...posledně jsem ujížděl na OpenTTD...ale grafika se hodí...Sám krádež nesnáším ale v případě MS a Win je krádež ušlechtilý čin * Visty ani žádné widle nepotřebuju....jsem Linux only

    * očekávám flejm :D
    Open/save dialogy z GTK+ jsou nejkřiklavější ukázkou toho nejdebilnějšího software, co vůbec může existovat.
    25.9.2007 19:42 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    No vidíš, nepařane, v tom případě buď ušetříš, nebo koupíš kvalitní monitor. A v případě tomto ber klidně integrovanou.
    25.9.2007 19:49 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    A nezapomeň připočíst(odečíst?) nějakou tu ticku za batoh na tu věc. A až to zapomeneš v hospodě včetně šimravých fotek přítelkyně tvé, tak nám sem, študáku, nechoď brečet. Ale dost už, Ignore.
    Konqui avatar 25.9.2007 19:55 Konqui | skóre: 18 | blog: Konqui | Rožnov pod Radhoštěm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    Do hospody bych ho zaručeně nebral.Jedna kvůli choulostivým fotkám přítelkyně mé a taky už jsem pár věcí cestou z hospody pořádně zdevvastoval :) mobil nech být příkladem
    Open/save dialogy z GTK+ jsou nejkřiklavější ukázkou toho nejdebilnějšího software, co vůbec může existovat.
    Vašek Lorenc avatar 25.9.2007 19:41 Vašek Lorenc | skóre: 27
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    Notebook při nástupu na fakultu? To by skoro mohlo být náborové heslo ;) Neodrazuje to pak od studia?
    ...včetně majestátného loosa
    25.9.2007 19:55 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    Škoda že nejdeš na VŠ nebo vejšku, ale na výšce ten notebook určitě nevyužiješ. Výška ve spojení s vysokou školou je strašné slovo. :-D
    Konqui avatar 25.9.2007 19:57 Konqui | skóre: 18 | blog: Konqui | Rožnov pod Radhoštěm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    Škoda že vy pražáci / čecháčci neumíte mluvit ;) nakonec zůstane pravá čeština jen na moravě....neber si to osobně, jen jsem si rýpnul :)
    Open/save dialogy z GTK+ jsou nejkřiklavější ukázkou toho nejdebilnějšího software, co vůbec může existovat.
    26.9.2007 11:45 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    a to ještě nemluvil o tom, zda žvýká žvýku ;-)
    25.9.2007 22:13 peter
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    Skoda, ze som po cely cas na vyske(IT) este nb nepotreboval a to jeden mam, ale ak budes na intraku, moze sa hodit. Ak ho chces vlacit, porozmyslaj o 14" alebo este mensom, napr. ibm x40 z druhej ruky (aj ked aj vtedy to stoji ako novy acer :( ).
    Inak nema tu niekto lenovo r61?
    25.9.2007 23:03 disorder
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    a na co by si ho mal potrebovat? jedine pre seba, nie pre skolu
    26.9.2007 00:20 peter
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    Tym som chcel povedat, ze vyska != potrebne mat notebook a presne si to vystihol, jedine pre seba (zabava...), nie pre skolu.
    26.9.2007 04:49 Radek Trnka | skóre: 26 | blog: Jen_tak | kousek od ČB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    Souhlas. Vyloženě pro školní účely jsem ho použil jen 1x a to na zkoušce z programovaní - 10 lidí, 10 compů na učebně a z toho 6 jich nešlapalo - takže těch 5 muselo čekat až ti před nimi skončí. Jinak napadá mě jedno využití, které jsem ale nikdy nepoužil - nahrávání přednášek (ať již pouze zvukový záznam nebo i obraz). Samozřejmě sledování filmů na vyřizování emailů na nezáživných přednáškách se nepočitá :-)
    Černé díry jsou tam, kde Bůh dělil nulou. -- Steven Wright one Liners
    26.9.2007 10:23 disorder
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    no, zabava... je len na tebe co s nim robis. mozes si vdaka nemu lepsie rozvrhnut cas, napr. vyuzit okno v rozvrhu (browsovat, pozriet si maily, robit na niecom -- to co by si mohol robit az doma)
    26.9.2007 17:09 peter
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    No ved hej, ale po rade: browsujem v ucebni (vzdy je nejaka volna), to iste maily, nerobim ani doma (ked nemusim), robit na tom poznamky je trosku tazkopadne (hlavne co sa mat vyrazov a obrazkov tyka).
    Ja to vidim skor takto: idem niekde von (do zahrady), zoberem so sebou nb a robim tam, nemusim sediet doma, som v prirode, ziaden internet (=o 200% vyssia produktivita ;-) ), navyse neviem preco, ale na notebooku sa mi robi ovela lepsie, asi to bude klavesnicou.
    Ale keby som siel na intrak, asi si novy notebook kupim aj ja.
    26.9.2007 18:40 disorder
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    no ja si browsujem hlavne RSS (s google mailom je po probleme, ale "doma" je predsalen doma :)) a fora (tam je prihlasovanie dost blbe). webmaily nemozem pouzivat, na to remote riesenie nemam ziadne (aj ked prakticky kazda z mojich IMAP schranok ma webmail). ale takto mozem venovat cas hocicomu ihned aj ked som niekde mimo (nejake programy, tuning :), citanie nejakych knih v elektronickej forme -- hlavne tie tykajuce sa pocitacov/programovania mozem prakticky oskusat). proste su veci, ktore nerobim na cudzom aj ked by sa niektore teoreticky dali.

    mas v zahrade asi dobre tienenie :) ja som radsej v zapadnutych kutoch budovy (a v izbe mam okno priblizne smerom na vychod, takze 24h no problem :))
    Konqui avatar 26.9.2007 11:27 Konqui | skóre: 18 | blog: Konqui | Rožnov pod Radhoštěm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Výběr notebooku pro linux
    Bude sloužit jako náhrada za normální PC, současně mám Athlon 1666Mhz, 200MB Ram, 80HDD....já netvrdím že na výšku potřebuju nutně notebook...Vzhledem k tomu že ani neni moje tak si chci koupit něco vlastního...
    Open/save dialogy z GTK+ jsou nejkřiklavější ukázkou toho nejdebilnějšího software, co vůbec může existovat.
    30.5.2012 14:17 karel
    Rozbalit Rozbalit vše Výběr notebooků
    http://www.katalognotebooku.cz/

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.