Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
/var/cache/apt/archives
z původního Lennyho. V nadřazeném adresáři (/var/cache/apt
) jsem jako root vygeneroval seznam balíčků příkazem (je nutné mít nainstalovaný balíček dpkg-dev
):
dpkg-scanpackages archives/ /dev/null | gzip > archives/Packages.gzDo
/etc/apt/sources.list
jsem přidal řádek (Lennyho adresář / mám přimountovaný ve Wheezym do /media/SYSTEM/
):
deb file:/media/SYSTEM/var/cache/apt/ archives/a zaktualizoval databázi balíčků a nadále jsem už pracoval v Synapticu. Když jsem se následně pokusil nainstalovat Quanta+, skončila instalace chybovou hláškou o závislostech na zastaralé verze následujících balíčků:
kfilereplace
, klinkstatus
a kommander
. Všechny tři jsem nejdříve odinstaloval a pak nainstaloval, ale s využitím vynucení verze instalovaného balíčku (pochopitelně verze 3.5) - v Synapticu je na to příkaz v nabídce Balík. Dále jsem ze stejné nabídky uzamčel verze všech těchto balíků.
Následně proběhla instalace Quanta+ bez problémů. V nějakých diskuzích jsem se dočetl, že je dobré ještě nainstalovat balík kdebase-kio-plugins
, ale to by mně způsobilo downgrade KDE4 na KDE3, tak jsem se na to vykašlal. Přesto se Quanta+ zatím tváří, že je pro mé použití funkční (lokální a FTP projekty, našeptávání apod.).
Budu rád, pokud se podělíte o své dojmy či názory.
Přidáno 21. 7. 2011
Instaloval jsem Quantu do nějaké čerstvější instalace Debian Wheezy a narazil jsem: hádala se stará verze balíku kdelibs-data
s novějším balíkem kdelibs5-data
, že prý nelze přepsat soubory jako /usr/share/locale/all_languages
apod.
Tak jsem si našel informace o balíčcích (adresář /var/lib/dpkg/info
), zazálohoval jsem soubor kdelibs5-data.list
a originál trochu promazal - odstranil řádky, které nebyly spjaty s KDE4, ale jen s KDE. Po úspěšné instalaci jsem soubor kdelibs5-data.list
vrátil ze zálohy zpátky.
Tiskni
Sdílej: