T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
/var/cache/apt/archives
z původního Lennyho. V nadřazeném adresáři (/var/cache/apt
) jsem jako root vygeneroval seznam balíčků příkazem (je nutné mít nainstalovaný balíček dpkg-dev
):
dpkg-scanpackages archives/ /dev/null | gzip > archives/Packages.gzDo
/etc/apt/sources.list
jsem přidal řádek (Lennyho adresář / mám přimountovaný ve Wheezym do /media/SYSTEM/
):
deb file:/media/SYSTEM/var/cache/apt/ archives/a zaktualizoval databázi balíčků a nadále jsem už pracoval v Synapticu. Když jsem se následně pokusil nainstalovat Quanta+, skončila instalace chybovou hláškou o závislostech na zastaralé verze následujících balíčků:
kfilereplace
, klinkstatus
a kommander
. Všechny tři jsem nejdříve odinstaloval a pak nainstaloval, ale s využitím vynucení verze instalovaného balíčku (pochopitelně verze 3.5) - v Synapticu je na to příkaz v nabídce Balík. Dále jsem ze stejné nabídky uzamčel verze všech těchto balíků.
Následně proběhla instalace Quanta+ bez problémů. V nějakých diskuzích jsem se dočetl, že je dobré ještě nainstalovat balík kdebase-kio-plugins
, ale to by mně způsobilo downgrade KDE4 na KDE3, tak jsem se na to vykašlal. Přesto se Quanta+ zatím tváří, že je pro mé použití funkční (lokální a FTP projekty, našeptávání apod.).
Budu rád, pokud se podělíte o své dojmy či názory.
Přidáno 21. 7. 2011
Instaloval jsem Quantu do nějaké čerstvější instalace Debian Wheezy a narazil jsem: hádala se stará verze balíku kdelibs-data
s novějším balíkem kdelibs5-data
, že prý nelze přepsat soubory jako /usr/share/locale/all_languages
apod.
Tak jsem si našel informace o balíčcích (adresář /var/lib/dpkg/info
), zazálohoval jsem soubor kdelibs5-data.list
a originál trochu promazal - odstranil řádky, které nebyly spjaty s KDE4, ale jen s KDE. Po úspěšné instalaci jsem soubor kdelibs5-data.list
vrátil ze zálohy zpátky.
Tiskni
Sdílej: