Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.
Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.
Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.
Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.
Musim si to přečíst znova, až budu mít hladinku.
Dagu, tohle je na mě moc složitý, moc tomuto literárnímu kousku nerozumím. S určitostí se dá jen rozpoznat, že je, jako obvykle, protknut melancholií...

Ja dostal od ni ranu.
Pak to zřejmě nebyla mořská panna, ale elektrický úhoř. To se často plete.
Bylo to nedávno, teprve před pár dny… seděla opodál v příšeří vinárny furt na mě koukala, - byla dost opilá řek jsem si, že by se snad ještě vzchopila… Ve stavu, kdy už se pode mnou motá zem přisedl jsem si k ní (se slušným dotazem) a s pěnou u huby jak bych měl vzteklinu vjel jsem jí pod sukni dlaní až ke klínu Poněkud pasivní (i to mi přišlo vhod) lhostejná, se zrakem upřeným v jeden bod dělala jako že nic to s ní nedělá - alespoň zpočátku, když ještě seděla …Zůstala pod stolem, punčochy u kolen vstal jsem a pil jsem dál (aspoň já ukojen) potom ji odnesli. A pořád čuměla! snad, - v lepším případě, byla jen umělá…
Když na mne upře pohled těch svých očí ztichnu jak v kostele. když v parku jsme a elegantně dřepne si a močí já čumím jak tele! Ať jak Old Shatterhanda Nšoči má mne za přítele. nechť si ostatní na nás sočí jen ať pozve mne do postele Já toužím, jak po rumu kočí po jejím; po těle za chvíli jistě do mé jizby vkročí, pak každý lehne, jak si ustele!
Rotterdamský Erasmus jistě zažil orgasmus já v sedmnácti ještě panna bez orgasmu jsem tu sama A mrtví humanisté? Nepomohou, to je jisté jen humanista živý zbaví mne mého neštěstí, mé tíhy
Vlak jede krajinou, záclonka mlaská pod ní se rýsuje nehybná maska tvář, která bývala dřív tváří mojí… a dívka naproti bojí se… Bojí? Neboj se, nekoušu… (Rád bych se zakous!) vida, mám erekci! No, jakous takous… dívčí pot dělá své: úd hrůzně vzrůstá a dívka úžasem otvírá ústa Žádnej strach, maličká, jsme tady sami… stačila akorát vykřiknout: „Mami!“ vtom jsem se probudil, kalhoty dole šeptá mi do ucha: „Pokračuj, vole“
Což takhle chlastu říct ne, životu ano. Víra v něj (život) mohla by zacelit dušičku rozervanou...aneb jak říká pan Jílek, Ora et labora, že...
"aktuálně rodim" Dona? Tak ať to vyjde! Pak ukažte fotky koťat, kdyžtak.
Vy snad máte nad postelí jeho vobraz nebo co, to už hraničí s okultismem...
to už hraničí s okultismem...Spíš se satanismem
Mimochodem /ještě si rýpnu/, neříkal tady nedávno někdo něco v tom smyslu, že ho JJ za poslední dobu nejvíc ovlivnil?
. Obraz máte?
.
Ony ty býčí "zápasy" jsou vůbec poněkud dementní zábava či úchylka. Ale představte si, že by toreador mával nějakým šedým hadrem na podlahu. Komediální efekt pro diváky by byl tentam
.
?
.
mám problémTo je vidět. Váš problém ale není mým problémem.
.
Třeba se ta úchylka dá léčit - zkuste nějakého terapeuta, nejlépe certifikovaného
To je vidět, že při každé zmínce o dědulovi jste z toho mokráNo, to asi nebude tak horký, už jsem viděl diskuse, kde vystupovala proti JJ...
)
Možná zbláznil, ale docela jsem se při tom příjemně zasnil a začal si vyrábět vlastní pološílený příběh. A nakonec se mi ten magorskej příběh i zdál
. No, já jsem začal kdysi stavět texty do formy prolínání (podle zásad fugy), pak začal... pak zjistil že je to sračka.. A pak že už jinak neumím. Tak jak tuším, že už na tuhle sajtnu nebudu mít zase čas, jsem sem hodil něco, co je tady zcela mimo. Formou. Třeba má žena to má za zcela nomální zápisek z výletu.
Jó, ale jinak. Já vlastně raději nevim.....
Ještě fotečku se psem jak stěká na příboj a bylo by to za 100 bodů
Hele Kotýz, já mám svůj prostor. A i když to je divný, netoužim po velkým zájmu. Spíš mi zajímají reakce jednotlivých lidí. A vlastně taky ne...
Myš mne nesní. Nenene! Jsem chráněn, vedle mého notebooku sedí medvěd a hlídá proud, vakomyšice křovinná zase napětí. Myši, zejména logiteší nemají naději. Letka dravých ftáků je zničí! Tak pravil pes!
Skupiny jako Volant a jiný pár jeho textů použili (hlavně na těch prvních albech který si vydávali na kazetách vlastnim nákladem, zřejmě neměli dost vlastního materiálu tak si vypomohli klasikem, na zatim poslednim albu, který už vyšlo normálně na CD pak některý z těch starejch věcí zase zrecyklovali, ale už s mírně pozměněnym textem). K většině zajímavejch věcí sem se dostal takhle "náhodou" když sem hledal něco úplně jinýho. A to na náhody nevěřim, určitě v tom všem bude nějakej záměr ...
Tiskni
Sdílej: