Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ano. Je tomu tak. Vcera jsem byl propusten z Mirovske veznice, kde jsem byl zavren za vrazdu. 15 let je dlouha doba, to mi muzete verit. Cloveka to velice poznamena a navrat do reality je docela tvrdy. Jsem stastny, ze uz jsem z toho bordelu venku. Chtel jsem se s komunitou podelit o svou radost.
Zajimala by mne jedna vec, ktera mi ale bohuzel neni dostatecne jasna. Jedna se o shapovani sitoveho provozu. Predstavme si sit, kde mame x routeru ruzne provazanych mezi sebou a cela sit de do internetu jednim hlavnim spojem natovanym centralnim routerem. Je lepsi shapovat provoz na jednotlivych routerech? Nebo je lepsi resit shaping na danem centralnim routeru? Ciste teoreticky by melo stacit centralizovane reseni, kdyz si sit prevedeme do jakehosi vodovodniho modelu. Jaky je na to vas nazor? Dekuji za pripadne reakce
Dobrý den. Měl bych k Vám takový malý dotaz. Plánuji zřídit server, na kterém bych poskytoval webhosting pro své zákazníky. Zatím by se nejednalo o nic velkého, ale do budoucna, kdo ví... Zajímalo by mne, jaká všechna možná povolení a oprávnění a tak potřebuji v našem státu k provozování této činnosti? Je k tomu potřeba živnostenský list? V právu opravdu sběhlý nejsem a budu rád, když mi někdo poradí.. Díky moc